הלוואי עלינו בגילם - ותיקי רמות מנשה


רמות מנשה

לפני כמה שנים ערכתי יום הולדת לייקית קשישה וחביבה ברמת השרון.  לאחר האירוע התקשר אלי אדם בשם גַרְט וביקש שאערוך מסיבת יום הולדת 80,85,90 לותיקים חברי קיבוץ רמות מנשה.  השבתי בחיוב ואז הופיעו אצלי חברי ועדת ותיקים של הקיבוץ עם תמונות של החוגגים ויחד תכננו אות החגיגה. 

 

מסתבר שחברי ועדת ותיקים של קבוץ  רמות מנשה פעילים מאוד.  קשישים אלה שהקימו את הקיבוץ, חלקם ניצולי שואה שעלו  במסגרת תנועת השומר הצעיר אחרי מלחמת העולם השניה ונמל לה-ספציה שבאיטליה להקים ישוב בנגב,  וגם קראו לעצמם "גרעין בוני הנגב", אבל לאחר הכשרה בקיבוצים דליה ועין השופט נשארו כבר בסביבה והקימו ביולי 1948 את קיבוץ רמות מנשה שכלל אז 64 חברים.

 

בשנת 1950 הצטרף לקבוץ גרעין "קידמה" של בני נוער יוצאי צ'ילה ואורוגוואי  שמנה 95 חברים ומאז הקיבוץ משגשג ופורח.

 עד היום ערכתי להם בערך 6-8 ימי הולדת משותפים (בכל פעם מציינים את בני 75 (כבר אין), 80, 85, 90 ו-95), ערכנו יחד 3-4 טיולים מזמרים, חגגנו 60 שנה לעליתו של גרעין בוני הנגב ומספר לא מבוטל של חגיגות ט"ו בשבט וסדרי פסח לותיקים (שנערכים על פי המסורת במוצאי חג פסח שני).

 

ולמה אני מספר לכם את כל זה?  כי בכל פעם שאני מכין ועורך לחבורה הזאת אירוע, אני מתרגש לראות ולחוות את רוחם הצעירה, את יחסי הרעות הקרובים, ואת שמחת החיים.  החבורה הזאת שחיה יחד כבר למעלה משישים שנה מגובשת ומתנהלת כמו חבורת נערים ונערות התנועת נוער.  הלוואי עלינו.

 

אם אתם מכירים עוד חבורות ותיקים דומות בקיבוצים או מושבים (מצאתי חבורה כזאת גם במושב בית חנניה),אשמח אם תפנו אותי אליהם לסיוע באירועים באוירה ישראלית, תרבותית,  עם שירים שאוהבים,  אהבת הארץ וגם טיולים המותאמים לגמלאים.

 

הביטו איך הם המחיזו את השיר חד גדיא על פי מסורת מקומית עתיקת יומין. חלק מהמשתתפים חגגו 85 שנה לפני זמן...

 

עוד על שירים, משוררים ומקומות ומה שביניהם בטיולים מזמרים ובמסגרת הרצאות מזמרות בהגשת ד"ר איתי פלאות.

ליצירת קשר לחצו על הקישור צור קשר או חייגו 052-2971119

 


 

אולי יעניין אותך לקרוא גם על...

כל המון כקול שדי

כל המון כקול שדי

כשראיתי ושמעתי לראשונה את הסרטון המצורף עלה בדעתי הביטוי "קול המון כקול שדי". תהיתי מה מקור הביטוי, עברתי לאתר של קורקונדציה לתנ"ך ולא מצאתי שם ביטוי כזה 

להמשך קריאה

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet