אמבולנס? תגיעו ל...., אבל מהר!!!

אמבולנס? תגיעו ל..., אבל תמהרו!

הפעם אספר לכם על חלק מהלקוחות שלי , משהו מהלב.  השבוע זה קרה לי פעמיים.  התקשרו לקוחות שהזמינו אותי להרצאה, האחד מנהל קתדרה עממית והשניה מרכזת חוג חברתי.

 

וכך מתנהלת השיחה, פחות או יותר:

 

"שלום איתי, מדבר XXX, אתה זוכר בוודאי שאתה מרצה אצלנו בשבוע הבא".

"האמת, אינני זוכר, אבל זה בוודאי רשום אצלי ביומן" אני עונה בהומור שאינו מובן לכל אחד.

"אה.. אז רציתי רק לוודא שהכל מוכן ושתגיע כמו שקבענו".

"בוודאי", אני אומר.

"ועוד דבר אחד, רציתי לספר לך קצת על הקהל שלנו, אלה אנשים מבוגרים אבל אינטליגנטיים מאוד, חשוב מאוד שההרצאה תהיה מאוד מעניינת וברמה גבוהה" אמרה לי הגברת, והאדון מהקתדרה גם אמר "זהו קהל איכותי ששומע הרצאות רבות, אם ההרצאה תהיה טובה אתה יכול "להעיף" אותם למקומות מאוד מעניינים בצורה אינטראקטיבית...."

גם זה סוג של אמבולנס           

 

מה הם רוצים ממני? 


רציתי להסביר לכם את העניין מנקודת מבטו של המרצה או האומן. בכל הרצאה אני נותן את כל כולי.  הרמה האינטלקטואלית של ההרצאות אמנם מותאמות לקהל (ובמבט אחד מהיר לפני ההרצאה אני, כמרצה מנוסה, יודע עם מי יש לי עסק), אבל כמה שהקהל אינטיליגנטי, אינני יכול לתת הרצאה שהיא יותר אינטליגנטית ממני או לתת הרצאה הרבה יותר טובה מהרמה שאני תמיד נותן. 

 

זה קשה במיוחד כשמדובר בשירה בציבור או בטיול מזמר.  לקוח שאומר לי "אבל אני רוצה שיהיה מהמם, תעשה ככה שכולם יהנו, שיהיה מדהים, תלהיב אותם, שלא ישכחו את האירוע...."  הי הי הי... תעצרו!  אני בא לשיר אתכם, לטייל איתכם ולהדריך אתכם.  אני עושה את הטוב ביותר שאני יודע לעשות.  אל תבקשו ואל תצפו ליותר מזה!!!

 

למה הדבר דומה?  למישהו שמתקשר להזמין אמבולנס ובסוף מבקש: "אבל תגיעו מהר בבקשה".  לא, מה פתאום...  אמא שלך בהתקף?  נבוא אחרי שנקפוץ לקנות לנו פלאפל...

 

מה הוא חושב לעצמו?  הרי זוהי מומחיותו של צוות האמבולנס להגיע מהר.  אם אתה מבקש מהם להגיע מהר אתה מגלה זלזול במקצועיות שלהם, לא נעים.

 

אצל צעיר או מרצה, היגדים מסוג זה, ביטוי לציפיות גבוהות כאלה, לעולם לא יגביהו את רמתה של ההופעה.  הם רק יכולים ליצור תחושת אי ביטחון באומן או המרצה הבלתי מנוסה.  המזמין לעומת זאת ירגיש כי מילא את חובתו, ו"דאג" לכך שהאומן/מרצה יתן את המיטב.

 

בבקשה, המנעו מהיגדים כאלה.

 

תודה בשם האומנים והמופיעים למיניהם.

 

עוד על שירים, משוררים ומקומות ומה שביניהם בטיולים מזמרים ובמסגרת הרצאות מזמרות בהגשת ד"ר איתי פלאות.

עוד בנושא זה במסגרת ההרצאות המוגשות על ידי ד"ר איתי פלאות 

ליצירת קשר לחצו על הקישור צור קשר או חייגו 052-2971119 


 


לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet