האר"י הקדוש ומרדכי שבבו

מרדכי שבבו

מרדכי שבבו היה סייף מצטיין ובתחילת שנות השבעים מונה למאמן הפועל צפת.  תחת שרביטו הצליחה הקבוצה מאוד והוא אף זכה בתואר "מאמן השנה".

 

 

כחלק מהפרס על זכייתו קיבל מרדכי שבבו מקום במשלחת הספורטאים לאולימפיאדת מינכן.

 

כשלושה חודשים לפני הנסיעה הופיע בחלומו של שבבו דמות שאמרה לו לא ליסוע. שבבו שהיה אז חילוני התייחס בביטול לחלום. גם לאחר שלמחרת שוב אופיע הדמות בחלום והורתה לו לא ליסוע, התייחס לעניין בביטול גמור.  בלילה השלישי שוב הופיע הדמות בחלומו.  הפעם אמרה הדמות "אני רבי יצחק לוריא ותפקידי לשמור על אנשי צפת. אני אוסר עליך ליסוע לאולימפיאדה!"

 

בבוקר זכר שבבו את החלום ונחרד. אם האר"י בכבודו ובעצמו הופיע בחלומו, הרי שיש לקחת את העניין ברצינות.  בו ביום התקשר מרדכי שבבו לועד האולימפי והודיע כי הוא מבטל את נסיעתו ומחזיר את הכרטיס.

 

כולנו זוכרים את האסון הנורא שפקד את נבחרת ישראל באולימפיאדת מינכן.  מרדכי שבבו היה אמור ללון בחדרקבר האר ביחד עם מאמן סייף אחר, אנדרי שפיצר, שנהרג בפיגוע.

 

לאחר אסון האולימפיאדה הבין שבבו את גודל המקרה שקרה לו והחליט שאם האר"י הקדוש שמר עליו, הוא, מרדכי שבבו, צריך לשמור על האר"י הקדוש.  מרדכי חזר בתשובה ולקח על עצמו לשמור על קברו של האר"י הקדוש בבית הקברות של צפת.

 

גם כיום, אם תטיילו בבית הקברות בצפת, תוכלו לפגוש את מרדכי שבבו, לבוש בחליפה שחורה, עטור זקן וכיפה שחורה, מסתובב על יד מתחם קבר האר"י, מנקה, מתחזק וכך הוא נחשב לשומר הבלתי רשמי של כל בית הקברות בצפת.  אם תראו אותו, מסרו לו ד"ש ממני והוא ישמח לספר לכם את סיפורו המופלא.

 

את מרדכי שבבו יש סיכוי לפגוש בטיול המזמר ממרומי הנשמה אל קרקע המציאות - טיול מזמר לצפת וראש פינה

 עוד על שירים, משוררים ומקומות ומה שביניהם בטיולים מזמרים ובמסגרת הרצאות מזמרות בהגשת ד"ר איתי פלאות.

ליצירת קשר לחצו על הקישור צור קשר או חייגו 052-2971119

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet