בחיים הכל עובר - האמת על אריס סאן ועליזה עזיקרי

אריס סאן ועליזה עזיקריאריס סאן, שנולד בשנת 1940 והוטבל לנצרות ביוון בשם אריסטידיס סאיסאנאס עלה על אוניה בגיל 17 והגיע לישראל. לא ברור למה הגיע לכאן, יש אומרים שבא בעקבות אהבה, אחותו אומרת שאמרגן ישראלי שיכנע אותו ויש גם מי שטוענת שהוא בסך הכל רצה להתחמק משירות צבאי ביוון. בכל אופן, אריס הגיע ליפו והחל להופיע במועדון של הסלוניקאים, "אריאנה". 
 
תוך זמן קצר הפך אירס סאן לכוכב מפורסם, התחתן עם בחורה נוצריה מרמלה בשם פופי וכבש את לב הבליינים בתל אביב. אל מועדון אריאנה הגיעו אז גם אנשי ממשל וקצינים גבוהים בצבא, ואריס התחבב עליהם וגם היווה את מסמר הערב בחתונתם של ילדיו של משה דיין, אסי דיין ויעל דיין (כל אחד עם בחיר/ת ליבו). אומרים שבזכות קשרים אלה גם קיבל אזרחות ישראלית למרות, שכאמור, לא היה יהודי.
 
אל מועדון אריאנה הגיעה זמרת צעירה, יוצאת להקת הגייסות השריון, שגם התחתנה עם מייסד הלהקה ניסים עזיקרי, נכון, מדובר בעליזה עזיקרי. עליזה ביקשה להופיע במועדון, אבל סגנון השירה שלה היה פורמאלי וקפוא, כמו שהיה מקובל אז בלהקה צבאית.  אריס התלהב מקולה ומחינניותה והבטיח לבעלי המועדון שברגע שהיא תשיר שיר או שניים משלו, היא תרים את הקהל במועדון.  הוא כתב לה את "בחיים הכל עובר" ואת "נערה ממש אוצר" ובהמשך הוסיף וכתב לה שירים שהתפרסמו באלבומה הראשון.
 

 
עליזה ואריסתוך זמן קצר התפתח רומן בין אריס סאן ועליזה עזיקרי.  עליזה עזבה את הבית עוד לפני שנודע לה שאריס בכלל נשוי.  היחסים ביניהם היו סוערים וכשגילתה לו שהיא בהריון הוא ניסה להתנער ממנה.  אפילו בלידת בתו לא נכח.
לאחר שנולדה בתו, שעליזה קראה לה סאני, הוא הכיר בה אבל היחסים בינו לבין עליזה התדרדרו עד לאלימות ועליזה גם הגישה תלונות נגדו במשטרה.  
 
במקביל, תוך כדי הופעותיו בפני חיילים בחזית במלחמת ששת הימים, פשטה שמועה שהוא בכלל מרגל ושהוא מצלם את בסיסי צה"ל בשעת ההופעות עם הגיטרה.  שילוב השמועות והיחסים העכורים עם עליזה, הביאו אותו לארוז את משפחתו ולהגר לארה"ב.  
 
בניו יורק הקים מועדון מצליח בסגנון יווני שבמהרה נשלט על ידי המאפיה, הסתבך עם האשמות על סחר בסמים ולבסוף ברח להונגריה שם נפטר בשנת 1992 בגיל 52.  יש הגורסים שזוהי מזימה ושהוא עדיין חי...  אבל על כך בפעם אחרת.
 
עליזה עזיקרי המשיכה בקריירה מצליחה כזמרת ושחקנית בעלת קול וסגנון מיוחד ועבדה עם גדולי האומנים בארץ.  היא נפטרה בשנת 2009 עקב מחלת הסרטן.  בתם המשותפת סאני עזיקרי-כרמל היא מנהלת "הסטודיו של סאני" ומומחית לפילאטיס.
 
עוד על אריס סאן ועליזה עזיקרי בערבי זמר שעורך איתי פלאות וגם במסגרת טיול מזמר "זוהי יפו ילדה".
 

עוד על שירים, משוררים ומקומות ומה שביניהם בטיולים מזמרים ובמסגרת הרצאות מזמרות בהגשת ד"ר איתי פלאות.

ליצירת קשר לחצו על הקישור צור קשר או חייגו 052-2971119


לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet