הילדה הכי יפה בעולם?

כל מי שהתברך בילדה, שר לה את השיר "הילדה הכי יפה בגן" שנכתב על ידי יונתן גפן ויוני רכטר והושר על ידי יהודית רביץ במופע "הכבש השישה עשר", ומושר לרוב בערבי שירה בציבור.  המשורר מספר על הילדה הכי יפה בגן, שכל חזותה, העיניים, הפה, והצמה הכי יפים בגן וכולם מביטים ומסכימים שהיא הכי יפה בגן. מאז צאת השיר הוא הפך ללהיט ולקלסיקה בזמר
 העברי, עד שהביטוי "הילדה הכי יפה בגן" הפך ממש למטבע לשון, ראו למשל כתבה על כלי רכב:
 
 
ואיך יופיה משפיע על סביבתה? כשהיא מחייכת גם אני מחייכת, אבל כשהיא עצובה קשה לסובבים להבין איך היא יכולה להיות עצובה כשהיא הילדה הכי יפה בגן.
 
נושא חברתי מעניין מאוד, איך מראהו החיצוני של אדם מביא אותנו למסקנות לגבי פנימיותו. (על השפעת החזות החיצונית אכתוב באחד המאמרונים הקרובים)..  אבל לא על זה רציתי לספר הפעם.

 
המוזיקאי יוני לוין, שמעדיף לכנות עצמו "שוזין" ישב ביום חורפי והאזין לתקליט "הכבש הששה עשר", ואז, כששמע את השיר "הילדה הכי יפה בגן" עלתה בו מחשבה שהשיר הוא קצת שיר בצרפתית ש"בטעות קרה בעברית", וענת צריכה לשיר את זה. 
 
ענת היא הזמרת ענת מושקובסקי ששוזין עבד איתה על שני אלבומים בעבר הקרוב. חוץ מהיותה זמרת היא גם מורה לפיזיקה ומתמטיקה, שקבלה מלגת לימודים בצרפת ושוהה שם לצורך לימודיה. זו היתה הזדמנות והשניים פנו לזמרת ישראלית צרפתית בפריס, נעמי דהן, והיא תירגמה את השיר לצרפתית, אבל בגלל שיקולי משקל וקצב הפכה נעמי דהן את ה"גן" ל "Monde" כלומר, הילדה הכי יפה בעולם. 

 
לאחר שהושלם התרגום פנו ענת ושוזין אל יוצרי השיר, יונתן גפן ויוני רכטר, אותו מכירה ענת מהעבר בו היתה חברה בלהקת ההופעות שלו. יוני ביקש לשמוע את השיר וענת הקליטה אותו בביתה שבפריס, ובגלל ששותפה לדירה ישן, היא הקליטה את השיר בלחישה. יוני אמר שהשיר יפה ואהב מאוד את הביצוע בלחישה....
 
ליצירת "קליפ" נבחר הבמאי גיא נחום הלוי והיה ברור לענת, לשוזין ולגיא שהם לא רוצים שתופיע בקליפ הילדה הכי יפה בגן. בסופו של דבר הציע גיא את הרקדנית הותיקה רינה שיינפלד והיא נבחרה לשחק בקליפ. ענת אומרת שרינה לא רוקדת שם אלא משחקת. דבר ההופך את הקליפ למופלא, לדעתי.
 
וכמובן לא נשכח את הביצועה המרגש של יהודית רביץ מתוך הכבש השישה עשר.
 
 

עוד סיפורי שירים בדף "סיפורו של שיר"

שפע נושאים לשירה בציבור, הרצאות מזומרות וטיולים מזמרים בהנחיית ד"ר איתי פלאות

כמו כן מבחר הרצאות על טבע האדם והדרכת טיולי רכבי שטח
לפרטים שלחו הודעה בצור קשר או התקשרו 052-2971119 

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet