חוגי בית

ד

מהם הרצאות חוגי בית?

חברים בקבוצות של חוגי בית מתכנסים לרוב פעם בחודש לבילוי משותף. מכיוון שמדובר בדרך כלל באנשים משכילים מעל גיל 40 הבילוי הוא לרוב פעילות אינטלקטואלית תרבותית ברמה גבוהה.

ד"ר איתי פלאות, ביולוג וזואולוג ימי בעברו, העוסק כיום גם בתחומי הזמר העברי והדרכת טיולים מזמרים, מציע לחוגי בית מגוון מובחר של פעילויות בעלות אופי שונה המוגשות בצורה אינטליגנטית ותרבותית. בין הפעילויות המוצעות הרצאות מרתקות על טבע האדם מנקודת מבטו של ביולוג, הרצאות מזומרות בנושאי זמר עברי המשלבות סיפורים, אנקדוטות והרבה שירה ביחד עם הקהל, וכן מציע ד"ר פלאות טיולים מזמרים ביום ובלילה בהם ההדרכה משולבת בשירים הקשורים לנושאי הטיול.

הרצאות של ד"ר איתי פלאות

הרצאותיו של ד"ר פלאות עוסקות בעיקר בטבע האדם. בין הנושאים ניתן למצוא הרצאות לחוגי בית מרתקות ואינטראקטיביות כמו "תעתועי ראיה ותפישת העולם", "אבולוציה של מיניות ואהבה באדם",  "מותר האדם –כיצד ולמה השתלט המין האנושי על העולם", "האינסטינקט האנושי", "זנב הטווס ויהלומי האישה – על עקרון ההכבדה" ועוד נושאים מרתקים.  איתי פלאות מרצה כבר שנים רבות במסגרות שונות, הוא רהוט, אינטליגנטי, משעשע ומרתק. כל ההרצאות מלוות במצגות מרהיבות בשילוב סרטונים.

טיולים מזמרים 

ההרצאות המזומרות שמציע ד"ר פלאות עוסקות בנושאים שונים. למשל ביוצרים כמו אריק איינשטיין, נעמי שמר, אהוד מנור, נתן אלתרמן, חיים חפר, יוסי בנאי ועוד. נושאים נוספים הם "מטיילים בשירים – שירים וסיפורים על מקומות בארץ", "למות עליך – ערב שירים אירוטיים", "שירים בנעלים גבוהות" ועוד.

טיולים מזמרים מתאימים לחוגי בית שגם יוצאים לטייל. ד"ר פלאות מציע מסלולים רבים מתל אביב צפונה. נושאים לדוגמא: "לקחת פסק זמן – בעקבות אריק איינשטיין בתל אביב", "הבית ליד המסילה – בעקבות אהוד מנור בבנימינה", "על גבעות שייח-איבריק",  "ממרום הנשמה אל קרקע המציאות - מצפת לראש פינה" ועוד. איתי, שהוא מוראה דרך מורשה, משלב ורוקם בכשרון סיפורים, עובדות היסטוריות והרבה שירים.   

עוד על שירים, משוררים ומקומות ומה שביניהם בטיולים מזמרים ובמסגרת הרצאות מזמרות בהגשת ד"ר איתי פלאות.

עוד בנושא זה במסגרת ההרצאות המוגשות על ידי ד"ר איתי פלאות

ליצירת קשר לחצו על הקישור צור קשר או חייגו 052-2971119

אולי יעניין אותך לקרוא גם על...

כך מציירים על מדרכות

כך מציירים על מדרכות

ציורי מדרכות תלת-מימדיים הופכים לתופעה נפוצה בערי העולם ופסטיבלים בערים מרכזיות מזמינים אומנים לצייר אותם להנאת הקהל. ציורים אלה הפרושים על משטח דו מיימדי, יוצרים, כאשר מביטים מהזוית הנכונה, תעתוע...
להמשך קריאה
תעלומת הירח הזורח - אזהרה - תעלומה ללא פתרון

תעלומת הירח הזורח - אזהרה - תעלומה ללא פתרון

החודש חזינו בתופעת "סופר-מון" כאשר הירח היה קרוב במיוחד אל כדור הארץ. התצפית גרמה לנו לשוב ולתהות לגבי גודלו של הירח בזריחה לעומת גודלו כשהוא במרכז הרקיע, אז הנה ההסבר...
להמשך קריאה
שירו של זייד - ולא

שירו של זייד - ולא "על גבעות שייח אבריק"

אלכסנדר זייד ואלכסנדר פן היו חברים בלב ובנפש למרות שהיו שונים זה מזה מאוד. אלכסנדר פן כתב שני שירים לזכרו של אלכסנדר זייד, האחד, הידוע, "על גבעות שייח-אבריק" והאחר שמעט נשכח "שירו של זייד". והפעם סיפורו של "שירו של זייד".
להמשך קריאה

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet