טיולי ג'יפים

 
לנו קוראים המרחקים
הפתוחים הארוכים
ההרים, העמקים
לא נעצור.

(יורם טהרלב)


חדש במרכז תרבות ידע ופנאי – הובלה והדרכת טיולי שטח לבעלי רכבי 4X4 בכל רחבי הארץ בשילוב שירים, סיפורים והדרכה מקצועית.

ארץ ישראל יפה וגם פורחת, ואין כמו לחוות את היופי והפריחה במקומות אליהם רק רכבי שטח אמיתיים מסוגלים להגיע. טיולים במסלולים נעימים ומרהיבים, עם דגש על הטיול ולאו דווקא על האתגר, לאנשים בעלי כלי רכב מתאימים שמעוניינים לטייל בקבוצות מאורגנות.

יציאה לשטח עם כלי רכב אחד היא מהנה באזורים מוגבלים ויש בה סיכונים. אבל כשמטיילים יחד, קבוצה של אנשים כלבבך, החוויה המשותפת מעצימה ומרחיבה את הלב, אין סיכון להיתקע לבד בשטח, וניתן להכיר אתרים ונופים שללא ההובלה המקצועית לא הייתם חווים לעולם.

הטיולים נערכים ברובם במסלולים של שבילים מסומנים ובעבירות מהנה, אך שאינה מהווה אתגר גדול מדי המסכן את שלמות הרכב. בהפסקות נבלה בפיקניקים משותפים, הדרכות ולעיתים גם נשיר ונספר על האזור בו אנו מטיילים.

מדי פעם אציע טיולים במסלולים ייחודיים וניתן להרשם אליהם באתר.  המעוניינים מוזמנים ליצור איתי קשר ואוסיף אותם לרשימת התפוצה של מידע מלא על הטיולים המתוכננים.
 
 
רוצה לקבל מידע על טיולים מתוכננים? צור/צרי קשר ובהערות רשום/י "ג'יפים" ואת סוג הרכב שלך. ליצירת קשר לחצ/י כאן
 
להצטרפות לקבוצת הטיולים ב WhatsApp לחץ/י כאן.

שבת 25.12.21 - טיול רכבי שטח זרימה בעמק חפר - בעקבות הזרימה בנחל אלכסנדר

לכבוד הגשם וזרימת הנחלים נטייל הפעם באוירה רגועה לאורך נחל אלכסנדר בעמק חפר. המסלול יכלול נסיעה לאורך הנחל, תצפיות ציפורים, סיפורים היסטוריים וביקור בגשר הצבים. 


טיול חודש נובמבר 2021 - מצומת עתלית ובית לזרוביץ ליער עופר וכרם מהר"ל

יצאנו בתחילת החורף במזג אויר אביבי לגמרי לטייל בחלק המערבי של הכרמל. עלינו להר דרך עין הוד וניר עציון, טיפסנו לערוץ נחל מערות וביקרנו גם ביער עופר.


טיול אוקטובר 2021 - ממגידו דרך הגלבוע אל עמק המעיינות

עמק יזרעאל בסתו, עצים מתחילים להשליך עליהם, שדות חרושים וזרועים ממתינים ליורה ולגשמי הברכה, האבק עדיין מיתמר מהדרכים וזה הזמן לצאת לטייל בעמק ובהר.

טיול חודש ספטמבר 2021 - נחל מחניים ורמת הגולן

הפעם אספר על טיול עם קבוצת "בשטח עם שייקה", קבוצה חביבה שמטיילת יחד מדי שבוע כבר שנים רבות.

טיול חודש אוגוסט 2021 - רמת סירין

רמת סירין היא רכס בגליל התחתון התחום מדרום בנחל תבור ומצפון בנחל יבנאל. ממזרח משתפלת הרמה אל בקעת יבנאל ומזמנת נוף מפעים של בקעת יבנאל, הכנרת ועמק הירדן. ממערב ליוותה אותנו לאורך כל הדרך כיפתו העגלגלה של הר תבור.


טיול החודש יולי 2021: לכרמל - נחל רקפת, מוחרקה, גבעת ההגנה ועוד...

בסוף שבוע מעונן יצאנו לראות ענן ועננת בהר הכרמל ובעוד כמה דברים. ההר הירוק כל ימות השנה קיבל את פנינו בחורשותיו הירוקות, בנופיו המופלאים ובאוירו הצח.

טיול החודש יוני 2021: רמות מנשה ממגידו ליוקנעם


יוני 2021, שבת בבוקר, מפגש בדלק מגידו, עם מיה, רחלי, טומי, אלי, דליה, רונית, צבי, ניסים, חני, ערן ומשפחתו ועוד חברים, ובסך הכל ששה רכבים מוכנים למסע.  פנינו ישר לשטח וחצינו במים את נחל קייני הטובל בחורשת אקליפטוסים עבותה. שם על שפת הנחל...

טיול החודש מאי 2021: דו-יומי למאגורות הנחש הצמא, מכתש רמון והקניון הלבן

בחודש מאי יצאנו לטיול של יומיים בנגב. ביום הראשון הדרמנו לתחילת המסלול בשדה בוקר ונסענו דרך נחל חווה ונחל נפחא אל מאגורות הנחש הצמא. משם, דרך ציר הנפט אל מעלה נח (כשמו כן לא הוא, כמאמר הגשש החיוור) ולמטה אל מכתש רמון. היום השני הוקדש לנחל פארן המערבי והקניון הלבן.

טיול החודש אפריל 2021: מחמדיה ונחל יששכר אל גבעת המורה

יצאנו ביום אביבי שטוף שמש אל נופי רמת יששכר הירוקה.  רמת יששכר (או רמות יששכר) הוא תא שטח שגובל מדרום עם עמק חרוד, מצפון עם נחל תבור, ממערב עם גבעת המורה וממזרח עם עמק הירדן. הנוף של המסלע הגעשי בנוי גבעות עגולות ויובלי נחלים המתנקזים אל נחל יששכר הזורם אל הירדן.


טיול החודש מרץ 2021: טיול למצוק ההעתקים וים המלח

בפסח כל הכבישים היו פקוקים, אלפי מכוניות חנו לאורך הדרכים על יד אתרים מבוקשים, ורק מטיילי רכבי השטח נהנו ממרחבים פתוחיםטבע שקט, נופים קסומים וחופש אמיתי. הפעם טיילנו לים המלח אל מצוק ההעתקים...

טיול החודש פברואר 2021: בעקבות השלג אל מלכות החרמון

לכבוד השלג ש"צנח כאן לפתע" אביא הפעם את סיפורו של השיר "מלכות החרמון", שנכתב בידי יובב כץ והולחן על ידי אפי נצר. זהו אחד השירים החביבים ביותר בערבי זמר ובין אוהבי השירה בציבור.

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet