לצפון באהבה - טיול מזמר אל צפון רמת הגולן

רמת הגולן ניצבה בעבר כמפלצת אימתנית מעל ישובי עמק החולה והכנרת. במלחמת ששת הימים נכבשה הרמה, כמו שכתב יובב כץ בשירו "עוד יש תותחים ילדתי על ההר, אך הם מאיימים על דמשק".

 

אל צפון רמת הגולן נטפס דרך גשר בנות יעקב, נברר מי הן "בנות יעקב" ונעלה מעלה אל "מצפה גדות" הצופה אל עמק החולה.  נצפה יחד אל העמק, נספר תולדותיו ונשיר את שיריו. נסביר גם מי נטע אקליפטוסים ברמה ומדוע.  נשיר שירי גולן וחרמון ונמשיך הלאה. 
 

אדמת רמת הגולן ותנאי האקלים נמצאו מתאימים מאוד לגידול כרמי יין. באזור קמו יקבים רבים ובמידת האפשר נבקר באחד מהם, נטעם מהיין ונשיר שירי יין ושיכורים.


 

משם נמשיך אל אנדרטת הנגמ"ש והארז. זה המקום לעצור ולספר על מלחמת יום הכיפורים ועל גורלם המר של לוחמי הנגמ"ש. נשיר שיר לזכרם ונמשיך הלאה.

 

 בהמשך נעפיל אל הר בנטל, שם נוכל לנוח על כוס שתייה חמה ב"קופי ענן". מחוזקים בקפה נסייר במוצב הנטוש, נצפה אל עבר השטח הסורי ונפליג בסיפורי קרבות.  נזכיר את קרבות מלחמת ששת הימים ונשיר את שירי אותה מלחמה.  נתעכב גם על סיפורי הגבורה של קרבות חטיבה 7 במלחמת יום כיפור בעמק הבכא ונשיר שירי שיריון


  

נגלוש מהר בנטל צפונה אל עבר יער אודם. כאן תהיה לנו הזדמנות לטייל ביער האלונים השלו ואף להגיע אל "הג'ובה הגדולה". מהי הג'ובה וכיצד היא נוצרה נברר כשנעמוד מעליה משתאים מגודלה..  נשב בצל העצים ונשיר על עצים ויערות.


את ארוחת הצהרים נאכל באחד מכפרי הדרוזים או בישובי הסביבה, ואחריה נרד מרמת הגולן אל עבר שמורת הבניאס כשבדרך נחזה במפל רסיסים.  נוכל לסיים את טיולנו בביקור בשמורת נחל חרמון (הבניאס) במסלול הליכה מהנה לאורכו.

 

טיולנו יסתיים באקורד מינורי באנדרטה המרשימה לזכר חללי אסון המסוקים על יד מושב שאר ישוב.  

 

 

 

משך הטיול יום שלם. המסלול המתואר הוא בגדר המלצה.

פרטי המסלול המחייב יתואמו עם הלקוח. הטיול הוא טיול מזמר אמיתי בליווי שירה וגיטרה וחלוקת שירונים.

 

  

עוד על שירים, משוררים ומקומות ומה שביניהם בטיולים מזמרים ובמסגרת הרצאות מזמרות בהגשת ד"ר איתי פלאות.

ליצירת קשר לחצו על הקישור צור קשר או חייגו 052-2971119


 


אולי יעניין אותך לקרוא גם על...

איך הגיעו אקליפטוסים לרמת הגולן?

איך הגיעו אקליפטוסים לרמת הגולן?

מספרים שיום אחד הגיע רמטכ"ל צבא סוריה עם ידיד, סוחר עשיר מדמשק, לביקור בקו המוצבים.  בתצפית שערכו לעבר העמק סיפר הרמטכ"ל לחברו שהיהודים נוטעים עצים לאורך הכבישים ומקשים על החיילים שלו לצלוף עליהם..
להמשך קריאה
מושבה שנקראת על שם שיר

מושבה שנקראת על שם שיר

במסלולי הטיולים המזמרים שאני עורך באזור עמק החולה או רמת הגולן אני אוהב במיוחד לבקר בחורבות המושבה משמר הירדן.  בין הברושים נמצאות חורבות המושבה ואנדרטה גבוהה בה חקוקים שמות 14 הנופלים בקרב נגד הסורים בחודש יוני 1948  - סיפור עצוב.
להמשך קריאה
מורה דרך מורשה - למה זה טוב?

מורה דרך מורשה - למה זה טוב?

לאחרונה החל משרד התיירות, בעידודה הנמרץ של אגודת מורי הדרך, לבצע פעילות אכיפה כנגד עבריינים המדריכים טיולים ללא רישיון מורה דרך. למה כל כך חשוב לשכור מורה דרך מורשה ולא מדריך "חאפר" חסר רשיון?
להמשך קריאה

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet