בכל זאת יש בה משהו - טיול מזמר בעקבות משוררים בתל אביב

"עיר חמה ושוקקת, ריבועי זהביה מדלקת" כך כתבה תרצה אתר לאביה, נתן אלתרמן, לאחר מותו.

 

תל אביב, עיר ללא הפסקה אכן שוקקת, וכבר שקקה בעבר, עם אומנים ויוצרים, כותבים ומלחינים, שתיארו אותה ועטרו לה שלל כתרים.

 


נצא אל רחובות העיר בהם פסעו ושרו גדולי המשוררים כמו נתן אלתרמן, יעקב אורלנדלאה גולדברג, אברהם שלונסקי, יחיאל מוהר ורבים נוספים.
 
נתחיל מסלולנו "עם הגב לים" בכיכר הרברט סמואל, נספר על הקשר האמביוולנטי בין הים לעיר ונשיר על הנמל ועל ספנים. נצעד ברחוב הירדן ועל יד ביתו של מרדכי זעירא נשיר שיר שהלחין לאלתרמן וגם את השיר היחידי שזעירא כתב לו גם את המלים.


משם לרחוב אלנבי (ונסביר למה הוא נשבר באמצע) דרך בתי קפה ישנים וקולנוע מוגרבי שכבר איננו, כן נשיר שיר שכתב אלתרמן ללחן ששמע בסרט רוסי. נמשיך ברחוב בן יהודה אל המקום בו היה קפה "אררט" שאברהם שלונסקי הסביר את שמו כראשי תיבות של "אני רוצה רק טה". 

נשיר משיריו של שלונסקי ונמשיך אל בית הקברות  ברחוב טרומפלדור שם נספר את סיפורה של העיר כפי שהוא משתקף במקום, נפקוד את קברו של יצחק אלטרמן (אביו של נתן אלתרמן) ונשיר את השיר היחיד שפירסם. נפקוד גם את קבריהם של ח.נ. ביאליקשושנה דמארי ואחרים וגם נשיר כמה שירים.
 

אם יהיה עוד כח, נוכל ללכת לרח' ביאליק, לשיר משיריו של המשורר  לאומי ולהתרשם משלל האתרים ברחוב קצר זה. נוכל גם לנוח בגן מאיר ולספר סיפור נורא על אונס ורצח ראשון במדינת ישראל ומשם, דרך סימטה פלונית וסימטה אלמונית נסיים את סיורינו בככר מגן דוד. 


והכל בניחוח שירים ישנים וחדשים, קטעי פרוזה מלבבים וחידודי לשון שנונים בהם נתבל את הסיור שילווה בשירת מטיילים בליווי גיטרה ושירונים.

 

טיולים מזמרים ניתן לקיים גם בשעות הערב הקרירות.

 

המסלול המתואר הוא בגדר המלצה. פרטי המסלול המחייב יתואמו עם הלקוח

 

עוד על שירים, משוררים ומקומות ומה שביניהם בטיולים מזמרים ובמסגרת הרצאות מזמרות בהגשת ד"ר איתי פלאות.

ליצירת קשר לחצו על הקישור צור קשר או חייגו 052-2971119


 


אולי יעניין אותך לקרוא גם על...

עיר חמה ושוקקת - טיול מזמר בעקבות משוררות בתל אביב

עיר חמה ושוקקת - טיול מזמר בעקבות משוררות בתל אביב

"עיר חמה ושוקקת, רבועי זהביה מדלקת" כך כתבה תרצה אתר על תל אביב, ואנחנו נצא לרחובות העיר להכיר את המקומות בהם גרו ויצרו חמש משוררות.
להמשך קריאה
אוהב להיות בבית - טיול מזמר בעקבות אריק איינשטיין בתל אביב

אוהב להיות בבית - טיול מזמר בעקבות אריק איינשטיין בתל אביב

מאז הלך מאתנו אריק איינשטיין, אנשים רבים שאהבו אותו מבקשים לחוות עוד מעט ממנו, משיריו, מסיפור חייו, ולחלוק עם קרובים וחברים את החוויה הנעימה. הפעם נטייל בתל אביב בעקבות אריק איינשטיין, חייו ושירתו
להמשך קריאה
ככה זה התחיל - טיול מזמר בנוה צדק

ככה זה התחיל - טיול מזמר בנוה צדק

 רבים רואים בטקס חלוקת המגרשים באחוזת בית, בשנת 1909, את לידתה של העיר תל אביב. האמת היא שכבר בשנת 1887 מקימים אהרון שלוש ושמעון רוקח שכונה ליהודי יפו שתשכון מחוץ לחומות העיר ותהווה אלטרנטיבה של בריאות ורווחה לחיים בצפיפות ובזוהמה שבתוך יפו.

להמשך קריאה
זוהי יפו ילדה - טיול מזמר ביפו

זוהי יפו ילדה - טיול מזמר ביפו

שוב אנחנו כאן מול השעון..יפו עומדת במקומה כבר למעלה מ-3500 שנה ובה אלפי סיפורים ואירועים שתקצר היריעה מלהזכיר אפילו את מיעוטם.
להמשך קריאה

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet