העמק הוא חלום - טיול מזמר אל עמק יזרעאל

בעקבות ביקורו הראשון בארץ תאר בנימין זאב הרצל את עמק יזרעאל כמרכז החקלאי של ארץ ישראל. זאת, כאשר העמק היה ביצה מצחינה, נגועת קדחת ובלתי מיושבת.  בואו תראו איך הוא נראה היום!
 
נתחיל טיולינו בפנינת טבע, נחל השופט שנקרא כך על שמו של....  של מי בעצם? הנחל מפכפך בחורשת עצים ירוקה. נלך לאורך הנחל, נשיר שירים על מיני עצים שונים ונעצור על יד טחנת הקמח הישנה. מספרים שנתן יונתן, כשהיה חבר קיבוץ שריד, נהג לבוא לנקודה שקטה זו כדי לקבל השראה לשיריו. ואכן נוכל לראות כאן את ההרדופים ליד הנחל, את התאנה ועוד פרטים משיריו. נשיר כמה משיריו של נתן יונתן ונספר את סיפורו, ונקנח ברכילות עסיסית ומזומרת על בת הטוחן.

  
מנחל השופט נמשיך אל תל יזרעאל שם בחר המלך עומרי למקם את ארמון החורף שלו. נספר על המלך אחאב ואשתו היפה איזבל ונשיר את השיר על גורלה המר.  נצטט את קללתו של אליהו ונצפה לעבר חלקת נבות היזרעאלי ששילם בחייו על התעקשותו.  נשיר עוד משירי העמק ואז נגלוש במדרון אל השדות שלמטה ונגיע לעין יזרעאל. בצל האקליפטוסים על יד בריכת המעיין נשתה קפה מהביל ונשיר על מעיינות ונחלים.
 
לאחר ארוחת צהרים נעפיל אל גבעת שימרון לתצפית אל העמק ונבקר בבית הקברות של מושב העובדים הראשון בעמק, נהלל. נספר ונשיר על החלוצים, על הוריו של משה דיין ועל בנם השובב, נפקוד את קברה של אביבה גפן, אחותו של משה דיין, שנכדה המפורסם נקרא על שמה וגם נשיר שיר שלו.  נספר על שני חברים עליהם כתבה נעמי שמר את השיר "אנחנו שנינו מאותו הכפר" וגם מבקר בקברו של האסטרונאוט הישראלי אילן רמון שלצידו נקבר בנו הטייס אסף רמון.  נשיר לכבודם את "זמר נוגה" ונרד אל חורשת ה"שיטה המלבינה".
 

תחנתנו האחרונה היא ההתיישבות הראשונה בעמק בעת החדשה, מושב בית לחם הגלילית שהוקם בשנת 1904 על ידי בני הטמפלרים מחיפה. למה לא התיישבו ממש בעמק ולאן נעלמו, על כך נספר בביקורנו שם.
 

משך הטיול יום שלם. המסלול המתואר הוא בגדר המלצה. פרטי המסלול המחייב יתואמו עם הלקוח. הטיול הוא טיול מזמר אמיתי בליווי שירה וגיטרה וחלוקת שירונים.

 

עוד על שירים, משוררים ומקומות ומה שביניהם בטיולים מזמרים ובמסגרת הרצאות מזמרות בהגשת ד"ר איתי פלאות.

ליצירת קשר לחצו על הקישור צור קשר או חייגו 052-2971119


לפרטים והזמנה התקשרו עכשיו 052-2971119 או דרך צור קשר.

 


 
 

אולי יעניין אותך לקרוא גם על...

שְׁנֵי רֵעִים לְעֶזְרַת הָעָם - יואש זולר ויצחק קליצ'בסקי

שְׁנֵי רֵעִים לְעֶזְרַת הָעָם - יואש זולר ויצחק קליצ'בסקי

סיפורם של שני השומרים שנרצחו בשדות יוקנעם, יואש זולר ויצחק קליצ'בסקי.

להמשך קריאה
שני אלונים בסלע

שני אלונים בסלע

השבוע אנחנו מציינים 44 שנים למלחמת יום הכיפורים. בחרתי לדבר על מפגש עם צפירה יונתן בשריד ועל שיר שהפך שיר זכרון לבנה ליאור יונתן ז"ל ולחברו אמנון שפירא ז"ל שנפלו במלחמה הנוראה ההיא
להמשך קריאה

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet