לילה בחוף אכזיב - טיול מזמר לגליל המערבי

"הדרכים יודעות לאן ללכת, שובי שיירה אל הדרכים..." כתב נתן יונתן בשיר הראשון שהולחן מפרי עטו, "שיירה שלנו". את הטיול המזמר שלנו נתחיל באתר שיירת יחיעם.  

שיירת יחיעם יצאה מנהריה בחודש מרץ 1948 להביא אספקה ותגבורת לקיבוץ יחיעם הנצור. על יד בית הקברות של הכפר הערבי א-כאברי נתקלה השיירה במארב. בקרב הקשה שהתפתח נהרגו 46 מתוך 87 נוסעי השיירה. במקום ההתקלות נבנה אתר לזכר השיירה ובו אנדרטה לזכר הנופלים, שלדי משוריינים ושחזור הקרב.  נבקר באתר השיירה ונספר על השיירה הזאת ועל תקופת השיירות במלחמת השחרור עליה נכתבו שירים אחדים.  נשיר עוד שירים על שיירות שונות וגם נבקר בשרידי טחנת קמח והאווירה אחרת לגמרי נרכל ונשיר על בת הטוחן.

 

 

מכאן נצפין אל פארק אדמית, נטייל על המצוק בשביל אמיר מי-טל אל נוכח נוף עוצר נשימה, נשיר שירי גליל ונספר את סיפורו של אמיר. משם קצרה הדרך אל מערת הקשת בה, על פי אגדת הכלה הגונחת, נקברו שודדים עם שללם אותו מחפשים צעירי הכפר הסמוך עד היום.

באתר חומה ומגדל שלמרגלות קבוץ חניתה נספר על תקופת חומה ומגדל, נרענן את העובדות ונפריך את השמועות וגם נשיר בצל המגדל את שירי התקופה

מכאן קצרה הדרך אל ראש הנקרה שם נערוך תצפית נוף מרהיבה אל חופי הגליל המערבי, עמק זבולון והכרמל. נרד ברכבל אל הנקרות, ונצפה שם בחזיון אור-קולי על הנקרות ודרך הווצרותן. לאחר החזיון  נצא לשוטט בנקרות תוך כדי שאנו שרים את שירת הים באקוסטיקה הנפלאה.


לקראת סופו של יום מלא וגדוש נשב על החוף ונשיר ביחד את שירה של נעמי שמר "לילה בחוף אכזיב" ונקנח בעוד כמה שירי ים שובבים.  

משך הטיול יום שלם. המסלול המתואר הוא בגדר המלצה. פרטי המסלול המחייב יתואמו עם הלקוח. הטיול הוא טיול מזמר אמיתי בליווי שירה וגיטרה וחלוקת שירונים.

 

 

עוד על שירים, משוררים ומקומות ומה שביניהם בטיולים מזמרים ובמסגרת הרצאות מזמרות בהגשת ד"ר איתי פלאות.

ליצירת קשר לחצו על הקישור צור קשר או חייגו 052-2971119


רותי וראובן בארי, כפר ידידיה, חגגו 70 לראובן בטיול לגליל המערבי

 לאיתי שלום,

חגגנו את יום ההולדת ה-70 לאבי המשפחה והחלטנו על טיולים מזמרים. הגענו אליך דרך האינטרנט והחלטנו להזמינך להפיק ולהדריך את הטיול.

הטיול היה פשוט מושלם. התאמת את עצמך לקהל מגיל 2-90, ההדרכה היתה במינון מתאים, שרנו מתוך שירונים ובליווי נגינתך.  אתה, במקצועיות רבה, בנועם ובשלווה יצרת אווירה נעימה וידידותית. הכל דפק כמו שעון.  בהמלצתך אכלנו במסעדה והיה פשוט טעים להפליא.

כל המשתתפים לא פסקו מלשבח את הארגון ואת ההדרכה בשילוב השירה במשך כל הטיול.  בקיצור היה מדהים!  אין ספק שנמליץ לכל חברינו.

יישר כוח ותודה רבה

רותי וראובן ידידה


 


אולי יעניין אותך לקרוא גם על...

שווה ביקור - גן יערני ארכיאולוגי

שווה ביקור - גן יערני ארכיאולוגי

גן יערני ארכיאולוגי - נמצא במתחם משרדי הקרן הקיימת לישראל כקילומטר מזרחית לצומת כברי - מומלץ לבקר
להמשך קריאה

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet