טיול יוני 2024 - ביקור עצוב בעוטף עזה

יצאנו, בלב כבד, עם מדריך ידען, לטייל באזורי התקפת החמאס הנפשעת. התחלנו בהסבר מקיף בחורשת אשלים בקרבת צומת סעד והמשכנו על כביש 25 לעבר מגרש המכוניות השרופות שהוקם על יד המושב תקומה.  במגרש המכוניות רוכזו יותר מ-1600 מכוניות שנשרפו או נהרסו בעוטף עזה במתקפת 7.10. המכוניות שנשרפו נערמו לערמה ארוכה בת 6-9 קומות, והמכוניות שלא נשרפו מונחות כמגרש חניה ועל יד רבות מהן שלט המאפשר לקרוא את סיפורה של כל מכונית. בכניסה הוצב גל-עד, מאותר בכלניות מחרס, לזכר הנרצחים. 

משם המשכנו דרום מזרחה לעבר העיירה אופקים שם התארחנו בביתה של טלי חדד, שספרה לנו את סיפור הגבורה שלה עליו תוכלו ללמוד בסרט ביוטיוב, מומלץ.

 

מאופקים נסענו למושב פטיש ממנו יצאו תושבים לחלץ אנשים ממסיבת הנובה דרך השטחים החקלאיים. נסענו באותם שטחים ביו שדות ופרדסים, ולצידו של נחל גרר וחזרנו לכביש על יד צומת אורים, ממנה המשכנו אל צומת רעים ואל המיגונית בכניסה לקבוץ רעים על כביש 232, בה הסתתרו יותר מעשרים צעירים וכשהמחבלים זרקו רימונים פנימה, ענר שפירא ז"ל חייל בחופשה, הצליח להשליך בחזרה החוצה שבעה רימונים, אבל השמיני התפוצץ בפנים. במקום נרצחו יותר מעשרים צעירים ואחדים נלקחו בשבי.

מהמיגונית המשכנו על כביש 232 לכיוון צפון מערב אל אתר מסיבת הנובה. האתר המצמרר מנציח את מאות נרצחי הטבח בשלטים ודגלים, פרחים ותמונות, וסימון מסודר של חלקי האתר וסיפוים על אותו יום נורא.

המשכנו צפונה אל העיר שדרות ובקרנו באתר בו היתה תחנת המשטרה שנכבשה על ידי המחבלים, ובסופו של דבר מוטטה ונהרסה על ראשיהם. הקשבנו לסיפור גבורתם של השוטרים.

סיימנו את הטיול במצפה שדרות הנמצא גבולה המערבי של העיר ומאפשר תצפית רחבה על רצועת עזה כולה.

 חזרנו טעוני רגשות, צער רב על הנופלים ונפעמים מגבורתם של כל כך הרבה אנשים באותו יום נורא.

סיכום הטיול בסרטון המצורף.

 

 

 לצפייה באוסף סרטי טיולים שעשינו ברכבי שטח (פלייליסט ביוטיוב) לחץ כאן.
 

 

שפע נושאים לשירה בציבור, הרצאות מזומרות, טיולים מזמרים, טיולים ברכבי שטח והרצאות על טבע האדם בהנחיית ד"ר איתי פלאות

לפרטים שלחו הודעה בצור קשר או התקשרו 052-2971119 

 


 

אולי יעניין אותך לקרוא גם על...

טיול מאי 2024 - אתגרים בערבה

טיול מאי 2024 - אתגרים בערבה

יצאנו ששה חברים בשני ג'יפים, לשלושה ימים לתור את הערבה. קבענו את מקום הלינה במלון מטיילים בקיבוץ לוטן. טיילנו במעלה עשוש, מעלה שחרות ונחל נקרות.


להמשך קריאה
טיול אפריל 2024 - הרי ירושלים

טיול אפריל 2024 - הרי ירושלים

ביום אביב נעים ובהיר יצאנו לטייל בהרי ירושלים, ממש ממש מתוך רחובות העיר אל הגאיות והגבעות הצמודות לה ממערב. נפגשנו בחניון אנדרטת השריון בלטרון ועלינו לירושלים דרך שער הגיא אל שכונת רמות.להמשך קריאה

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet