טיול פברואר 2023 - נחל תנינים, חורשן ונחל דליה

בבקר אביבי צונן יצאנו אל הנוף הירוק של נחל תנינים, חורשן ונחל דליה להנות מהאויר והאווירה ובדוק את מצב הפריחה. מצומת בית חנניה גלשנו אל דרך העפר המלווה את נחל תנינים למרגלות כתף הכרמל אל "המחצבה הישנה שהתעטפה באור כסוף" (אהוד מנור/ נחל תנינים). חצינו את הכביש על יד מבצר שוני ונכנסנו להמשך הדרך הבוצית שבמעלה הנחל. 

בהמשך פנינו צפונה אל עבר חורש האלונים הסבוך של גבעות חורשן וטפסנו לכיוון גן ירון שבפאתי זכרון יעקב.  הגן שנבנה לזכר רס"מ ירון אמיתי ז"ל שנפל במלחמת לבנון השניה. הגן מותאם לפיקניקים משפחתיים עם שולחנות אבן ובגושי סלע המפוזרים בו חקוקים משחקי לוח שונים עם הוראות משחק המהווים בילוי נהדר לקטנים ולגדולים.


המשכנו בשביליו המפותלים של הר חורשן וגלשנו ממנו אל עבר מפגש נחל דליה עם נחל תות למרגלות המושבה בת שלמה. משם המשכנו במעלה נחל דליה אל הברוש הענק הניצב בשדה, כנראה הברוש הגדול ביותר בארץ. 

המשכנו במעלה נחל דליה לעבר עין מחוללים הנקרא כאן לזכר כנס ריקודי עם המוני שהתקיים כאן בשנות החמישים והיוו כנראה את הבסיס לתרבות ריקודי העם בארץ.

בדרך פגשנו פריחה של כלניות, רקפות, עיריות, חינניות, קידות ועוד שפע פרחי אביב המרחיבים את הלב ומשמחים את הנשמה.

סיימנו את הטיול במזנון של פיתות דרוזיות בואכה הכפר דליית-אל-כרמל.מידע על טיולים ופעילויות נוספות, התקשרו לאיתי 052-2971119 או שלחו הודעה דרך צור קשר

 שפע נושאים לשירה בציבור, הרצאות מזומרות, טיולים מזמרים, טיולים ברכבי שטח והרצאות על טבע האדם בהנחיית ד"ר איתי פלאות

לפרטים שלחו הודעה בצור קשר או התקשרו 052-2971119 

לכרטיס ביקור דיגיטאלי לחצו כאן.

לכרטיס ביקור דיגיטאלי לחצו כאן.

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet