טיול פברואר 2022 - נחל דישון ובקעת יחמור

עכשיו, ממש אחרי ימי הגשם, זה הזמן לצאת לחזור בזרימת הנחלים ובפריחת האביב.  יצאנו ביום חול יפה לנשום אויר גלילי בנחל דישון ובבקעת יחמור. בזמנים כאלה טוב יותר לטייל בימי חול, מי שיכול, ולהימנע מפקקי התחבורה בדרכים וגם בשבילים. 
התכנסנו בכפר ג'יש (גוש חלב) והצפנו דרך ריחניה ועלמה עד מפגש הכביש עם נחל דישון. כבר בכניסה לנחל ניתן היה לשמוע את המיית זרימת המים. פנינו ימינה במורד הנחל ונסענו לצד הזרימה בעוברינו על יד מפלים ומעברי מים מרהיבים. הנחל זורם לאורך חורש אלון מצוי וסביבו פריחה מרהיבה של כלניות, עיריות, דודאים ועוד.
 

 
בהמשך, כשמעלינו מצוקים אדירים של רמת עלמה מדרום מערב והר יחמור מצפון מזרח, פגשנו קבוצת רוכבים מעמק יזרעאל שגם הם באו לנשום את אויר הגליל ולשמוע את כל הזרימה.

 מהנחל עלינו לגבעת חזק (הר אליעזר) לבקר בהתיישבות קטנה ומעניינת של בעלי סוסים.

המשכנו אל מושב שדה אליעזר וממנו טיפסנו צפונה אל בקעת יחמור, בקעה שבה מגדלים שפע של גפנים לתעשיית היין, כשממולנו מתנשאת פסגת קדש נפתלי עם האנטנה שבראשה. חצינו את בקעת יחמור ופגשנו בדרך שדה כלניות בגוונים מרהיבים של אדום, לבן וסגול. יצאנו אל הכביש המוביל מעלה לנבי יושע וסיימנו בפיקניק צהרים בשטחים שממערב לקיבוץ יפתח תחת עינם הפקוחה של תצפיתני החיזבאללה.
 

יום טיול גלילי נהדר.
 
סיכום הטיול בסרטון המצורף
 
 

למידע על טיולים ופעילויות נוספות, התקשרו לאיתי 052-2971119 או שלחו הודעה דרך צור קשר

 

שפע נושאים לשירה בציבור, הרצאות מזומרות וטיולים מזמרים בהנחיית ד"ר איתי פלאות

לפרטים שלחו הודעה בצור קשר או התקשרו 052-2971119 

 

לכרטיס ביקור דיגיטאלי לחצו כאן.


לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet