טיול חודש אוגוסט 2021 - רמת סירין

רמת סירין היא רכס בגליל התחתון התחום מדרום בנחל תבור ומצפון בנחל יבנאל. ממזרח משתפלת הרמה אל בקעת יבנאל ומזמנת נוף מפעים של בקעת יבנאל, הכנרת ועמק הירדן. ממערב ליוותה אותנו לאורך כל הדרך כיפתו העגלגלה של הר תבור.

יצאנו בשיירת רכבי שטח מהכניסה לכפר נין צפונה אל נחל תבור עליון. לאורך הנחל עצי אקליפטוס שופעי צל ושטחים חקלאיים מעובדים. בצל העצים גם עצרנו לארוחת הבוקר, כנדרש.


בהמשך חצינו את אפיק נחל תבור במעבר "אירי" תלול מאוד שקצוותיו נקשו קצת על גחון הרכב. עדרי בקר רבצו על גדות הנחל והעיפו בנו מבט משועמם. המשכנו מזרחה בין הגבעות אל עין אולם. מעיין חביב הזורם אל בריכת בטון, שאם הפרות לא תפסו אותה לפנינו ומלאו אותה בגלליהם, אולי היה נעים לשחות בה. 

המשכנו אל עבר ה"מצוק", למצפה אלות בו נמצאת ה"חללית", מגדל שהועבר לכאן מקיבוץ אפיקים שם שימש בעבר כמגדל הקרנה של סרטי קיץ לחברים. ממנו צפינו בנוף הנפלא של בקעת יבנאל, רכס פוריה, כנרת, עמק הירדם ורמת הגולן והגלעד


מכיוון שלא באנו על סיפוקנו בעין אולם, נסענו בין המטעים אל "עין החמישה" שנמצע בפאתי מושב שדמות דבורה. המעיין, הזורם אל בריכת שכשוך נחמדה, מטופח ונקי. המקום שהוקם לזכר חמישה חללים ממבצע צוק איתן, עם עצים וסככת צל, הנאה מרובה למבקרים. השתכשכנו והמשכנו לאתר עין שרונה שם סעדנו את ארוחת הצהרים המאוחרת והתפזרנו איש איש לביתו.

להתראות בטיול הבא.


לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet