לצפון באהבה - טיול מזמר אל צפון רמת הגולן

מצפה גדותרמת הגולן ניצבה בעבר כמפלצת אימתנית מעל ישובי עמק החולה והכנרת. במלחמת ששת הימים נכבשה הרמה, כמו שכתב יובב כץ בשירו "עוד יש תותחים ילדתי על ההר, אך הם מאיימים על דמשק".

 


אל צפון רמת הגולן נטפס דרך גשר בנות יעקב, נברר מי הן "בנות יעקב" ונעלה מעלה אל "מצפה גדות" הצופה אל עמק החולה.  נצפה יחד אל העמק, נספר תולדותיו ונשיר את שיריו. נסביר גם מי נטע אקליפטוסים ברמה ומדוע.  נשיר שירי גולן וחרמון ונמשיך הלאה. 
 

מפל ג'ילבוןבעונה מתאימה ובמזג האוויר נוח נוכל לרדת אל נחל הג'ילבון ולחזות במפל הגבוה בו שוצפים המים בעוז.  נשיר כמה שירי נחלים ומעיינות ונמשיך אל אנדרטת הנגמ"ש והארז. כאן נעצור ונספר על מלחמת יום הכיפורים ועל גורלם המר של לוחמי הנגמ"ש. נשיר שיר לזכרם ונמשיך הלאה.

 

 

נעפיל אל הר בנטל, שם נוכל לנוח על כוס שתייה חמה ב"קופי ענן". מחוזקים בקפה נסייר במוצב הנטוש, נצפה אל עבר השטח הסורי ונפליג בסיפורי קרבות.  נזכיר את קרבות מלחמת ששת הימים ונשיר את שירי אותה מלחמה.  נתעכב גם על סיפורי הגבורה של קרבות חטיבה 7 במלחמת יום כיפור בעמק הבכא ונשיר שירי שיריון

 
 

הר בנטלנגלוש מהר בנטל צפונה אל עבר יער אודם. כאן תהיה לנו הזדמנות לטייל ביער האלונים השלו ואף להגיע אל "הג'ובה הגדולה". מהי הג'ובה וכיצד היא נוצרה נברר כשנעמוד מעליה משתאים מגודלה..  נשב בצל העצים ונשיר על עצים ויערות.


את ארוחת הצהרים נאכל באחד מכפרי הדרוזים או בישובי הסביבה, ואחריה נרד מרמת הגולן אל עבר שמורת הבניאס כשבדרך נחזה במפל רסיסים.  נוכל לסיים את טיולנו בביקור בשמורת נחל חרמון (הבניאס) במסלול הליכה מהנה לאורכו.

 

 

אנדרטת אסון המסוקיםטיולנו יסתיים באקורד מינורי באנדרטה המרשימה לזכר חללי אסון המסוקים על יד מושב שאר ישוב.  

 

 

 

משך הטיול יום שלם. המסלול המתואר הוא בגדר המלצה.

פרטי המסלול המחייב יתואמו עם הלקוח. הטיול הוא טיול מזמר אמיתי בליווי שירה וגיטרה וחלוקת שירונים.

 

 


 

עוד על שירים, משוררים ומקומות ומה שביניהם בטיולים מזמרים ובמסגרת הרצאות מזמרות בהגשת ד"ר איתי פלאות.

ליצירת קשר לחצו על הקישור צור קשר או חייגו 052-2971119


 


לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet