יש ערמה של חבר'ה על הדשא - טיול מזמר בעקבות משוררי משמרות

שם בשדרה אותו ספסליש ערמה של חבר'ה על הדשא
אני דברים כאלה מחבב
בנים בנות ביחיד שה יפה ש..
יש אומץ לפעמים להתערבב...
 
בקיבוץ משמרות חיו כמה משוררים מעמודי התווך של הזמר העברי. בטיול המזמר בעקבות משוררי משמרות נעקוב אחר תולדות הקיבוץ ובהתפתחותם של אגדות זמר נפלאות. נספר ונשיר על ארבעה - מאיר אריאל, שלום חנוך, דוד עתיד וחנן יובל.
 
ניפגש באתר ההנצחה לחללי חטיבת הנח"ל בפרדס חנה, הקשור לרעיון הקמת קיבוץ משמרות ונספר כיצד צץ הרעיון להקים את הקיבוץ ומי היו מייסדיו, ומדוע לא פורסם דבר הקמתו החגיגית בעיתוני ארץ ישראל.
 
ניסע יחדיו אל קיבוץ משמרות הסמוך. בחורשת הקזוארינות שבה ניצב הספסל שאולי אליו התכוון שלום חנוך כשכתב "שם בפינה אותו ספסל, קלט את כל כמות הטל..." נספר על משפחות אריאל וחנוך שהיוו את עמודי התווך של החברה בקיבוץ ועל ילדותם של מאיר אריאל ושלום חנוך באווירה הקיבוצית. נשיר את "לילה", השיר הראשון שכתב שלום חנוך עוד כילד, ונמשיך אל הדשא עליו הייתה "ערמה של חבר'ה".
 
ערמה של חבר'ה על הדשאעל הדשא הרחב מול חדר האוכל נספר על שירותו הצבאי של מאיר אריאל, ואיך זכה לכינוי "הצנחן המזמר" ואף הסתבך אבל השלים עם נעמי שמר. נשיר כאן "ירושלים של ברזל" וגם את "אגדת דשא" עם סיפור מפתיע על נסיבות כתיבתו ואפילו נחשוף בית סודי שמעולם לא פורסם...
 
נעבור משם על יד מגדל המים והאנדרטה הצנועה לזכר הנופלים אנשי הקיבוץ, וביניהם אבשלום חנוך, אחיינו של שלום חנוך, שלזכרו כתב שלום, ואנחנו נשיר את "שיר ללא מלים". נמשיך אל היציאה מהקיבוץ שם ניצב איקליפטוס ענק (אבל זה לא באמת האיקליפטוס שברוח שורק בלוז כנעני) שם נרחיב מעט על חנן יובל וגם על דוד עתיד (הבטחתי ולכן אקיים).
 
קבר של מאיר אריאלמהאיקליפטוס נלך או ניסע אל בית העלמין של הקיבוץ בו קבור מאיר אריאל ועוד אנשים שהזכרנו במהלך הטיול, ונשיר עוד כמה שירים לזכרו.

משך הסיור כשלוש שעות
 

טיולים מזמרים ניתן לקיים גם בשעות הערב הקרירות.

 

המסלול המתואר הוא בגדר המלצה. פרטי המסלול המחייב יתואמו עם הלקוח. הטיול הוא טיול מזמר אמיתי בליווי שירה וגיטרה וחלוקת שירונים.


 

עוד על שירים, משוררים ומקומות ומה שביניהם בטיולים מזמרים ובמסגרת הרצאות מזמרות בהגשת ד"ר איתי פלאות.

ליצירת קשר לחצו על הקישור צור קשר או חייגו 052-2971119

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet