עוד חוזר הניגון - חייו ושירתו של נתן אלתרמן

 

מגוון שיריו של נתן אלתרמן מאפשר בילוי מעניין מענג הכולל שירים עמוקים כמו "עוד חוזר הניגון", "פגישה לאין קץ" ו"על  אם הדרך" לצד שירים הקשורים לאקטואליה ולאירועים היסטוריים בארצנו כמו "נאום תשובה לרב חובל איטלקי", "סביב למדורה" ו"מגש הכסף" ועד שירי הומור מהסוג של "לימון וצלחת", "טנגו כפר סבא" ו"חנה'לה התבלבלה" ושירי מולדת והורה סוערים כמו "שיר בוקר", "זמר הפלוגות", "הורה מדורה" ו"הורה סחרחורת".


נתן אלתרמן (1910-1970) הוא המשורר המגוון ביותר בארץ ישראל. ביצירתו שירה קנונית, שירי מחזמר, שיר מולדת ושירי צחוק והומור. ממקום מושבו בקפה כסית בתל אביב הציף את הארץ בשירה מרעננת, מתוחכמת ואהובה.בין אלה נשלב גם שירי אהבה סוערים המבטאים את חיי האהבה הגועשים שניהל נתן אלתרמן, כמו "איתך ובלעדייך", "זמר שלוש התשובות" ו"את הלילה שלך מרגיעים" לצד שירים שכתב לבתו תרצה אתר כמו "שיר משמר" והשירים שכבה בתו אליו כמו "שיר הנשמרת" ו"שיר לערב חג".

 

מפגש מרתק, מלהיב ומגוון עם שיריו הרבים של נתן אלתרמן, סיפורי תל אביב ורכילויות מרושעות. ערב של התרגשות וצחוק, קריצה וחידוד עם המלים המושחזות של נתן אלתרמן.

 

 

 לקריאת סיפורים על שיריו של נתן אלתרמן באתר סיפורו של שיר לחץ כאן

 

עוד על נתן אלתרמן ושיריו במסגרת טיול מזמר  בכל זאת יש בה משהו - טיול מזמר בעקבות משוררים בתל אביב

 


 

עוד על שירים, משוררים ומקומות ומה שביניהם בטיולים מזמרים ובמסגרת הרצאות מזמרות בהגשת ד"ר איתי פלאות.

ליצירת קשר לחצו על הקישור צור קשר או חייגו 052-2971119


אולי יעניין אותך לקרוא גם על...

אהבה אסורה, רפת חלב ורצח נתעב

אהבה אסורה, רפת חלב ורצח נתעב

המשורר נתן אלתרמן אהב לכתוב על כפר סבא. המושבה שנוסדה בשנת 1903 נחשבה למושבה קטנה, ונתפסה כמושבה מסורתית, קרובה (אך רחוקה מספיק) מתל אביב ומייצגת את מושבות העליה הראשונה (להבדיל מהקיבוצים והמושבים שנקראו "ההתיישבות העובדת"). אז הנה סיפור על שיר, אהבה אסורה וסוף טראגי..


להמשך קריאה
בכל זאת יש בה משהו - טיול מזמר בעקבות משוררים בתל אביב

בכל זאת יש בה משהו - טיול מזמר בעקבות משוררים בתל אביב

"בכל זאת יש בה משהו" כתב נתן אלתרמן על העיר תל אביב. ואכן, תל אביב היתה והינה מרכז האומנות והתרבות הישראלית.  נטייל בעקבות משוררי תל אביב של הימים ההם, נתן אלתרמן, יעקב אורלנד, אברהם שלונסקי, חיים נחמן ביאליק ואחרים
להמשך קריאה
רומנטיקה בין מיסים למחלות מדבקות - מאמר מרגש של מיכל ביבי ששון

רומנטיקה בין מיסים למחלות מדבקות - מאמר מרגש של מיכל ביבי ששון

הפעם אני מביא דברים בשם אומרם: חברתי, מורת הדרך מיכל ביבי ששון המתמחה בהדרכת טיולים מרגשים בתל אביב-יפו כתבה מאמר זה ברוח תקופת הקורונה, וגם לציון 100 שנה להולדתו של נתן אלתרמן.
להמשך קריאה

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet