הרצאות על טבע, שירה ומדע

ד"ר איתי פלאות, ביולוג עם ניסיון רב בהוראה ובמחקר באקדמיה, מגיש הרצאות מרתקות בתחום הטבע ובעיקר בתחום טבע האדם.
 
נושאי ההרצאות מגוונים ועוסקים בחושים, בהתנהגויות אנושיות, במיניות ואהבה, בדרכי חשיבה משונים וכדומה. ההרצאות והרצאות לחוגי בית מיועדות לקהל הרחב, מלוות במצגת מרהיבה, משעשעות אך יחד עם זאת מועברות בצורה אינטליגנטית.
 
בנוסף, מציע איתי פלאות "הרצאות מזומרות" בהם שרים ומספרים את הסיפורים שמאחורי השירים. נושאי הרצאות מזומרות תוכלו לראות בדף של שירה בציבור

מופע לפרוייקט שורשים

פרויקט שורשים

מרבית תלמידי כיתות ז' בישראל משתתפים בפרויקט תיעוד שורשים לקראת בת המצווה ובר המצווה. במסגרת זו הם מראיינים את בני המשפחה ומתנסים במחקר גנאלוגי הלכה למעשה.
 

 
פרויקט מורכב על פי רוב מבניית עץ משפחתי (אילן יוחסין), תיעוד קורות בני משפחה, ראיונות אישיים עמם, איסוף תמונות ומסמכים, תיעוד קורות חפצים בעלי חשיבות משפחתית ועוד.

 

 


פרויקט שורשים מהווה, עם כן, נושא חשוב ומשמעותי בפעילות בית הספר ושכבת כתות ז' ומלווה בדרך כלל באירועים שכבתיים בהם משתתפים התלמידים עם ההורים והמורים.


תוכן המפגשים האלה שונה בבתי הספר השונים, אבל פעילות אחת משותפת להורים ולילדים מחויבת.

 

ד"ר איתי פלאות מציע פעילות משותפת להורים ותלמידים המשלבת שירה משותפת של שירים הקשורים לנושא המשפחה בשילוב סיפורים על משפחות היוצרים והקשר של השירים למשפחות וקורותיהם.


פעילות תרבותית נעימה ומאחדת עם שירים שאוהבים וסיפורים מעניינים היא רעיון מצוין לבילוי משותף של הורים ותלמידים במסגרת מפגש לפתיחה או סיכום פרויקט שורשים.


ראו מכתב תודה מרכזת שכבת כיתות ז' בבית ספר תיכון אור בצור הדסה: 

פרויקט שורשים

 

לפרטים והזמנות 052-2971119 או למייל: itai@plaot.com

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet