סוגי הרצאות

הרצאות

התפתחותו של מושג הלמידה, הינו רווי סיפורים ומעשיות. מכל קצוות העולם, מורים ומרצים הביאו ממשנתם ולימדו בצורה כזו או אחרת את אשר על ליבם. הרצאות רבות אם כך מתרחשות מדי יום (מדי דקה) בעולם כולו, והן חלק אינטגרלי ובלתי נפרד ממערכי למידה בכל תחום. בין אם במוסד האקדמאי, בין אם בממסד, או בצבא, אותן שעות הרצאה מעשירות את אוזני הקהל בצורה שונה.

מהן סוגי ההרצאות הקיימים ?

תחומי העניין משתנים ורבים הם. הרצאה תהיה טובה רק אם היא תיפול על אוזן קשבת וצמאה למידע. נחלק מתחומי הנושאים המרכזיים הנם פוליטיקה וצבא, פסיכולוגיה ופילוסופיה, זוגיות ומשפחה, כלכלה וחברה, ועוד רבים וטובים. לכן, כאשר נבוא ונחפש את ההרצאה הנכונה עבורנו, נאלץ להבין מהו תחום העניין אשר בו אנו מעוניינים להעשיר את הידע שלנו, וכך נגיע להשלמה מלאה ונחווה שעות אלו בצורה חיובית ומעשירה.

היכן ניתן לשמוע הרצאות מקצועיות ?

קיימים מקומות רבים המציעים שירותי הרצאות לחוגי בית. כמובן שאם נימצא באוניברסיטה או בביה"ס נקבל הרצאות שוטפות במסגרת הלימודים שלנו. אולם כיום, אנשים אוהבים להעשיר את הידע שלהם ע"י הליכה למקום מסוים ולשמוע הרצאה מרתקת בנושא בו הם מתעניינים. כך למשל, אם אדם מתעניין בנעשה בפוליטיקה, ילך להרצאה מפיו של איש צבא לשעבר או פוליטיקאי מכהן. אם אנו נתעניין בתחום היסטוריית האומנות מצד שני, נכתת רגלינו לעבר הרצאות מרתקות בתחום זה.

חשוב להזכיר, כי כיום בשל ההתפתחות הטכנולוגית, ניתן לשמוע כל הרצאה בה אנו חפצים, דרך מסך המחשב, בחיבור לאינטרנט. כך, בדרך זו, נוכל לשמוע את מיטב המרצים מהארץ ומהעולם כולו. גל זה צבר תאוצה בשנים האחרונות עם ההתפתחות הטכנולוגית, וכך למעשה הפך גם את תחום זה לכפר גלובלי לכשעצמו.

 

קרא עוד: שירה בציבור

קרא עוד: עבודה סמינריונית בתשלום 

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet