מליון כוכבים

סגן תֹם פרקש (ראה דף באתר יזכור) נהרג ביום שני, ה-24 ביולי 2006, במלחמת לבנון השנייה, כשמסוק האפאצ'י בו טס (עם אל"מ צבי לופט ז"ל) התרסק באיזור צפת.


יפתח קרזנר, חבר ילדות של פרקש, הוא מוסיקאי צעיר. אחותו של תֹם, עמית, היא תלמידת תיכון בת 17 בעלת קול יפה ונסיון בשירה. תֹם נהג לשאול את קרזנר, "נו, מה עם עמית, מתי אתה כותב לה שיר?" למרבה הצער, הפעם הראשונה היתה בשיר הזה, "מיליון כוכבים", שנכתב בערב שהודיעו לקרזנר על האסון. הנה הסיפור מאחורי השיר.

"תֹם הוא החבר הכי טוב של אחי, כבר 20 שנה. כשאח שלי התקשר אליי וסיפר לי מה קרה, מיד חשבתי על עמית, אחותו הצעירה, שאני מאוד אוהב אותה.
"בצהריים הלכתי אליה ובכינו יחד והתחבקנו. היא ביקשה ממני שאכתוב עליו שיר, כדי שיזכרו אותו. אחרי שאמרה לי דבר כזה, היתה לי מחויבות לכתוב. לא יכולתי להירדם עד שלא עשיתי את זה. ישנתי שעה והקלטתי סקיצה אצל חבר, כדי להעביר לעמית, שתגיד מה היא חושבת. התחבטתי וחיכיתי עד הערב. כשהשמעתי לה, היא אמרה שהיא תשמח להקליט את זה אחרי ההלוויה. אחרי כן היא החליטה שהיא רוצה להקליט לפני ההלוויה. בגלל שאני מכיר אותה מגיל אפס וידעתי שהיא כֶּלת עולם, ידעתי שהיא תרצה לעשות את זה ושמרתי לה מקום באולפן.

"השיר הוקלט שלוש שעות לפני הטקס. הקלטנו מהר, החזרתי אותה הביתה ועשיתי סידורים כדי שנוכל להשמיע את השיר בהלוויה. כולם נורא התרגשו ממנו.
"אני חושב שהשיר מאוד חשוב למשפחה ולי וכל החברים. זה שלו וזה שלנו ואי אפשר לקחת את זה. זה מפעל ההנצחה שאנחנו רוצים לעשות. שנינו חייכנו על הנסיבות הסוריאליסטיות שהביאו אותנו לעבוד יחד.

"אנחנו בטוחים שהוא שמח מהתוצאה. זה הדבר הכי יפה שהיינו יכולים לעשות".

(שלחה אלי את הסיפור ורד גולן)

 

השיר נכלל בתוכנית שירה בציבור "ערב שירי לוחמים"

"מליון כוכבים" - עמית פרקש 

מליון כוכבים

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet