אם אינך רואה את ההודעה היטב - לחץ כאן 

לקראת שנת הלימודים תשע"ג, סדרת הרצאות מרתקות בנושא:

 

"מדארווין ועד עכשיו - האמת על אבולוציה וברירה טבעית"

 

        תאורית ה"ברירה הטבעית" על פי צ'ארלס דארווין פורסמה לפני למעלה מ- 150 שנה, ונחשבת עד היום כתאוריה המדעית היחידה שעדיין לא הופרכה.  זוהי גם התאוריה המדעית השנוייה ביותר במחלוקת בקרב הציבור הרחב, כשרוב המחלוקת היא על רקע רגשי ודתי.

        מי היה צ'ארלס דארווין ואיך הגיע לרעיונות שלו? מהי בדיוק תיאוריית האבולוציה וכיצד פועלת למעשה הברירה הטבעית? מהם ההשלכות של ברירה טבעית על האדם, עברו ועתידו? על שאלות אלה ואחרות בסדרת הרצאות מרתקות המוגשות על ידי ד"ר איתי פלאות. 

 

 

 

   

 

מין מוזר - סדרת הרצאות על טבע האדם

 

מדוע בדרך כלל איננו מצליחים בדיאטה? למה יש לנו שפתיים בולטות ואדומות? כיצד העין רואה צבעים? מדוע תינוקות נולדים חסרי אונים ולמה הילדים נשארים לגור עם ההורים עד גיל, המממ... 36....?  למה נשים אוהבות יהלומים וגברים מעדיפים ג'יפ? האם אנחנו באמת מונוגמיים? ולמה האשכים שלנו גדולים מאלה של הגורילה?  מה גורם לילדים וגורי כלבים להיות חמודים ומי מרעיש יותר - מטוס סילון או תינוק רעב?

על כל אלה ועוד בסדרת הרצאות מרתקת על הטבע האנושי, חושים, אבולוציה של התנהגויות, מיניות וחשיבה אי רציונאלית.

  

מסתרי הים - סדרת הרצאות על הים וסודותיו

 

למעלה מ- 70% מפני כדור הארץ מכוסים בים. רוב היצורים החיים שוכנים במים. החיים על פני כדור הארץ התחילו שם.  מה מניע את זרמי האוקיינוס ולמה תמיד לאותו כיוון? מדוע סרטנים לא חיים (כמעט) על היבשה? איך צבים נושמים במים (נשימה רקטאלית..)? למה פני הים במערב אמריקה נמוכים מאשר בחופי יפן? מי חי במעמקים בחושך מוחלט ובלחץ של מאות אטמוספירות? ולמה שוניות אלמוגים נכחדות כל כך מהר?

סדרת הרצאות מרתקות על הים, היצורים השוכנים בו ובתי הגידול המיוחדים שלו, מוגשת על ידי ד"ר איתי פלאות, ביולוג ימי, בשילוב מצגות מרהיבות וסרטונים מרתקים. 

 

קום והתהלך בארץ - סדרת טיולים מזמרים (אפשרי בשילוב הרצאות)

 

מי איים לירות בעצמו באקדח אם אהובתו לא תענה לו? היכן נמצא "ארמון רב תפארת" ומי גר בו?  ומה קרה לברון רוטשילד כשהתאכסן במלון?  מי כתב שיר אהבה לאחת, מסר אותו לאחרת ובעצם אהב את אחותה של האחרת?  למה בחורשת האקליפטוס יש ריח המלוח? מה גורם לכרמל להיות "ההר הירוק" כל ימות השנה? מדוע חיילי פלוגות השדה לא הסכימו לשיר את "זמר הפלוגות" של אלתרמן וסמבורסקי ולמה עולי חבר העמים קמים ועומדים כששרים את "בת שישים" של הגבעתרון?

סדרה של טיולים מזמרים העוסקת בשירים עבריים והקשר שלהם למקומות, לאירועים ולאנשים. אפשר לקיים את הסיורים בשטח, ואפשר גם להגיש את הנושא בסדרת הרצאות "מזומרות" באולם. 

מי אני? 

 

שמי איתי פלאות מבטן ומלידה, יליד ותושב קרית טבעון. בהשכלתי אני דוקטור לביולוגיה (בעבר מרצה וחוקר באקדמיה) ומורה דרך מורשה משרד התיירות. מאחורי למעלה משלושים שנה של נסיון בהופעה לפני קהל בהרצאות, בהנחיית שירה בציבור ובהדרכת טיולים. לפרטים נוספים לחצו כאן 

 

פרטים נוספים על פעילויות אלה ואחרות תוכלו למצוא באתר http://www.plaot.com

 למידע נוסף: 

ד"ר איתי פלאות, ביולוג עם נסיון רב בהוראה ובמחקר באקדמיה, מגיש הרצאות מרתקות בתחום הטבע ובעיקר בתחום טבע האדם. נושאי ההרצאות מגוונים ועוסקים בחושים, בהתנהגויות אנושיות, במיניות ואהבה, בדרכי חשיבה משונים וכדומה. ההרצאות מיועדות לקהל הרחב, מלוות במצגת מרהיבה, משעשעות אך יחד עם זאת מועברות בצורה אינטליגנטית ומרתקת. הרצאות מוגשות כהרצאות בודדות או כסדרה, האחת על טבע האדם, ואחת נוספת על ביולוגיה של הים.

בנוסף, מציע איתי פלאות "הרצאות מזומרות" בהם שרים ומספרים את הסיפורים שמאחורי השירים.

למעבר לדף ההרצאות באתר לחץ כאן 

 

שנים רבות עורך ומנחה איתי פלאות ערבי שירה בציבור וזמר עברי בליווי גיטרה ומצגת מרהיבה בארץ ובעולם.  באוירה נעימה ותרבותית מגיש איתי את השירים בצורה אנטיליגנטית ובשילוב של סיפורים וקטעי קישור מעניינים ומשעשעים.
ניתן להזמין מופעים בנושאים שונים או בהתאמה אישית. מילות השירים מוקרנות ממצגת ממוחשבת מרהיבה על מסך, ומערכת הגברה בעוצמה מינימאלית מבטיחה אוירה נעימה ותרבותית. ניתן לצרף הרכב של נגנים ולערוך ערב המוקדש לנושא ייחודי או לבעל השמחה באירועים משפחתיים.

למעבר לדף שירה בציבור באתר לחץ כאן

 

הדרכת טיולים מזמרים מתבצעת על ידי ד"ר איתי פלאות, ביולוג בהשכלתו ומורה דרך מוסמך ומורשה מטעם משרד התיירות. איתי פלאות הוא גם מומחה בתחום הזמר העברי ואת הטיולים המזמרים הוא מדריך תוך הנחיית שירה בציבור בליווי גיטרה. דפים עם מילות השירים מחולקים למטיילים ואיתי מספר על השירים, על הקשר שלהם למקום ועל הסיפורים שמאחורי השירים.
טיול מזמר הוא חוויה שונה מאוד מטיול רגיל. האתרים שבהם מבקרים, גם אם הם כבר מוכרים, מצטיירים באור חדש על רקע הסיפורים, השירים והשירה המשותפת של המטיילים.

למעבר לדף עם מסלולי טיולים מזמרים באתר לחץ כאן

 

 

מרכז תרבות ידע ופנאי | ד"ר איתי פלאות

  הרשמה למידעון

ד"ר איתי פלאות - מרכז תרבות ידע ופנאי

 

× אירוע זמר ליום ירושלים?

× שירי קציר לשבועות?

× הרצאת פתיחה מרתקת?

× קורס קצר ומיוחד?

× סדרת טיולים מזמרים?

 

לד"ר איתי פלאות שפע הצעות לפעילויות מרתקות, אנטליגנטיות ותרבותיות בתחומי המדע והתרבות. הרצאות על טבע האדם ומסתרי הים, הרצאות מזומרות על הזמר העברי, טיולים מזמרים ברחבי הארץ ועוד.
 
לקבלת הצעה, רעיונות ומחירים התקשרו עכשיו 052-2971119
או שלחו הודעה itai@plaot.com
  

 

תודות והמלצות

 
איתי שלום,
תודה על הרצאתך "אבולוציה של מיניות ואהבה באדם". היה תענוג, סיום מהנה והולם ליום עיון רציני. הרבה הומור, הרבה ניקוי ראש אך לא פחות מכך, אינפורמטיבי ואינטליגנטי.
נמליץ בחום על פעילות זו. היא מתאימה כחומר לימודי אך גם בהחלט כ"מופע" המשלב הומור, דיאלוג עם קהל, והנאה צרופה.
זהו מצרך נדיר בעולם בו שולט ההומור השטחי והעלוב של תכניות הטלוויזיה.

עופר דורון, מנהל המכון לחקר החי, קיבוץ להב.  

 

 

 

בני בשן, "צוות" קריות:

איתי שלום,

עם כל מי שדיברתי, היו בפיו רק שבחים ושביעות רצון.
אין ספק שאתה ראוי לכל התודות על כך שהצלחת להפוך טיול שהתחיל "ברגל שמאל" עם חרדת גשם ובהעדרות של רבים מהנרשמים לטיול חווייתי שיזכר עוד זמן רב.

בני בשן
"צוות" קריות

 

עוד תגובות אפשר לקרוא כאן

 

בכל חודש אני מפיץ מידעון ובו מאמרונים קטנים ומעניינים העוסקים בנושאי ההרצאות, בסיפורים אודות שירים ובסיפור על מקום הקשור לשיר.

עם פרסום המיידעון, אני מפרסם גם מבצעים בהם ניתנות הנחות על פעילויות שונות

 

להרשמה לקבלת המידעון

לחץ כאן 

 

איתי פלאות

טל.  052-2971119 

 

Tivonet