צילום: מיה פלאות

מידעון זה נשלח אליך מתוך כוונה טובה. אם אין לך עניין בו, בתחתית הדף נמצא קישור להסרה.

 

הנה שנה עוברת, נשכחת מהר / ומנגינה נשארת היא לא תוותר / הנה שנה הולכת, אובדת אי שם / ומנגינה מולכת מכאן עד עולם... (כתב פליקס לונה בתרגום אהוד מנור).  אז הנה חולפת לה 2010 ושנת 2011 נכנסת.... 

 

בחוץ אמור להיות חורף, אבל הוא לא ממש מצליח להרשים.  כמו שכתבתי במאמר שהופיע במיידעון הקודם, אם תתפללו לגשם זה בוודאי יעזור והגשם ירד, אני מתחייב! (ראו את  שכתבתי במידעון הקודם).

 

בחודש דצמבר התרחשה סערת "זמר הלוויות".  כתבה אודותי במוסף תרבות של עתון מעריב גררה הופעות בתוכנית הבוקר של ערוץ 10, בראיון אצל גבי גזית ואפילו ראיון נחמד בתוכנית ערב חדש. ראו מאמר בהמשך.

 

זוכרים את מבצע טיולי החורף?  הוא נמשך וגם ניתן להרשם לשני טיולים פתוחים לקהל באתר "טיולי". פרטים תמצאו בגלגלת החדשות שבצד שמאל למעלה בדפי האתר שלי

 

ומה לפנינו בחודש ינואר?

 

  • טיול מזמר ליער השומרים וגבעות זייד יתקיים בבוקר יום שישי, 28.1.11.  הטיול פתוח לקהל וניתן להרשם אליו באתר "טיולי" (כיום אתר הטיולים של חברת המטייל). פרטים תוכלו למצוא כאן.
  • טיול מזמר לתל יזרעאל ולגלבוע, גם הוא בהרשמה פתוחה, יתקיים בשבת, 5.2.11. גם ההרשמה לטיול זה היא באתר טיולי.
  • מופע שירה בציבור מטעם עמותת המורים בשם "רק עוד רגע ילד" יתקיים ביום שלישי 18.1.11 באשקלון. המופע עוסק בשירים על ילדים, על חינוך ילדים ועוד.  פרטים באתר עמותת המורים.
  • סדר ט"ו בשבט פתוח לקהל יתקיים בקאנטרי קלאב באזור התעשיה ברעננה ביום חמישי, 20.1.11 בשעה 20:30.  שירים, קטעים מהמקורות, סיפורים והרבה שמחה.
  • באתר שלי, בכל עמוד בפינה השמאלית העליונה "רצות" הודעות שונות, וביניהם עידכונים על טיולים, הופעות והרצאות קרובות. 
כך הפכתי לזמר לוויות מספר אחד!!! כך הפכתי לזמר לוויות מספר אחד!!!
העיתונאי שגיא בן נון ממעריב, שהחליט לכתוב כתבה על שירה בלוויות, מצא את הפרסום שלי באתר ופנה אלי. מסתבר, על פי בדיקתו, שאני היחידי שמציע שירות כזה ולכן הכתיר אותי בתואר "זמר הלוויות מספר אחד בארץ"
להמשך קריאה >>
כפל של חוה אלברשטיין - שיר הייקו יהודי כפל של חוה אלברשטיין - שיר הייקו יהודי

חוה אלברשטיין מצאה במחברת של נחום הימן את השיר "כפל" של יהודה גור אריה. נחצ'ה אמר לה שהשיר נראה לא גמור וכמעט לא התייחס אליו, אבל דווקא השיר הזה, השונה כל כך משירי אותה תקופה שהיו עשירים בתאורי טבע ודימויים תנכיים. השיר הזה היה מאוד אישי ומהורהר וחוה התאהבה בו מיד..


להמשך קריאה >>
היכן קבור נתן אלתרמן, ולמה? היכן קבור נתן אלתרמן, ולמה?
יצאתי לתור את בית הקברות הישן של תל אביב ברחוב טרומפלדור.  כשהתכוננתי לסיורי בדקתי מראש מי קבור שם ועל מי נוכל לשיר ולספר בין המצבות. בין יתר המשוררים, המלחינים והזמרים, עלה גם שמו של נתן אלתרמן. את קברו לא מצאתי - היכן הוא קבור?
להמשך קריאה >>

 

מה קורה אתכם?  אף אחד לא פקד את קברה של הזמרת מתימן, שושנת הארגמן, המגישה כלניות ושיר הלל?   זוהי כמובן המצבה שעל קברה של הזמרת שושנה דמארי.

 

שם היא נחה לה, על יד החומה המערבית של בית הקברות הישן ברחוב טרומפלדור בתל אביב, מעליה שתי אבני גיר טבעיות ומחוררות, המעוטרות בציורי כלניות אדמדמות חנניות...

 

וניגש לחידת חודש ינואר 2011:

 

 

והפעם החידה עוסקת במקום מיוחד לו אקדיש את אחד המאמרונים במידעון הבא. 

 

מי מכיר ומי יודע מהו המצפה היפה הזה, היכן הוא ממוקם ולזכרו של מי הוקם? 

 

תשובות (נכונות או שגויות) יתקבלו בברכה ושולחיהם יזכו בהערכתי הכנה. 

 

אשמח גם לקבל מכם הצעות לחידת החודש הבא! 

 

 

מרכז תרבות ידע ופנאי | ד"ר איתי פלאות

 

 

גיליון מס' 18ינואר 2011

 

הרשמה למידעון

ד"ר איתי פלאות - מרכז תרבות ידע ופנאי

 

 

והפעם על מקום שנעים, חשוב, מהנה ומעניין לבקר בו: מערת הפלמ"ח בקיבוץ משמר העמק.

מערת הפלמ"ח היא מערה הנמצאת מעל קיבוץ משמר העמק. במערה התאמנו יחידות של הפלמ"ח בשנות הארבעים. כיום מופקדים על המערה לאה'לה וישע עקרון, חברי הקיבוץ, והם מקיימים בה פעילויות מופלאות, חינוכיות וערכיות, לכל קהל.

 

לאה'לה עקרון, אשה קטנה, מלאה באנרגיות, מנהלת את המפעל המופלא הזה, עוסקת בשיווק, מכירות, הפקה, אחזקה, יח"צ ומה לא.

ישע עקרון, האיש שאיתה, הוא מורה דרך ותיק ומומחה בעל שם לתקופה שלפני קום המדינה ולמלחמת השחרור. הוא עוסק בעיקר בהדרכה והנחיה של הפעילויות במערה.

המערה עצמה, שלאחרונה שופצה והורחבה, מהווה מוזיאון לכלי נשק מתקופת הפלמ"ח ובה מוקרן גם חזיון אור-קולי מעניין. ברחבה שמחוץ למערה מתקימים אירועים סביב למדורה בה משולבים סיפורים מרתקים בשירה בציבור של שירי התקופה, עליה מופקד אני או מי מעמיתיי.

אז אם יש את נפשכם לדעת ולטעום, היכנסו לאתר המערה והתקשרו ללאה'לה. היא כבר תארגן עבורכם חוויה ערכית בלתי נשכחת.

לאתר המערה לחץ כאן

   

 

 

 

מבצע החורף נמשך!!!

חודשים ינואר ופברואר הם חודשי חורף, ולעתים אנשים נמנעים מלהזמין טיולים מחשש לגשם.

 

האמת היא שבארצנו השחונה גשם הוא תופעה נדירה וגשם

עז שעלול לגרום לדחיית טיול נדיר ביותר.

לאמיצים,

מבצע לחודשי החורף!

 

10% הנחה

על מחירי הטיולים בתקופה שבין 1.1.11 ועד 15.2.11 (כולל)

 

הקדימו להזמין!

טל.  052-2971119 

דוא"ל itai@plaot.com

 

Tivonet