שלום לכולם,

 

אל תגידו שלא רמזתי, קרצתי, אמרתי והזהרתי!  הנה לפניכם המיידעון במתכונתו החדשה ומאחוריו אתר מחודש, מודרני, מעוצב ובנוי לתלפיות!

האתר הקודם, הכחול, נבנה למיטב זכרוני לפני שמונה שנים ויותר, בימים בהם בנו אתרים בפורמט html בתוכנת FrontPage של מיקורסופט שנכללה לאחרונה בחבילת Office 2003 ונעלמה לחלוטין בחבילת Office2007 ואילך.

 

כמה מלים לזכרו של האתר הישן: התחלתי לבנות אותו בימים שעוד הייתי שכיר והבנתי שלא אשאר בסטטוס הזה זמן רב.  בסבלנות ושקידה למדתי להשתמש בתוכנה והרחבתי את האתר למצגת עסקית יעילה ושימושית, והכל בעבודה עצמית.

 

ועכשיו, בעזרתה הנדיבה של איריס פלג בעלת חברת Tivonet לבניית אתרים (שעוד ידובר בה), אני מגיש לכם בגאווה את האתר החדש והכמעט גמור. תהנו!

 

ומה לפנינו בחודש נובמבר?

צילמה: מיה פלאות

  • טיול מזמר בהרשמה פתוחה (ובחינם) יתקיים בבוקר יום שישי, 12.11.10 ליער השומרים וגבעות זייד.  הטיול הוא במסגרת מבצע "שבטיולי" של אתר טיולי (כיום אתר הטיולים של חברת המטייל) וההרשמה לטיול אך ורק דרך האתר.  פרטים תוכלו למצוא כאן.
  • מועדון זמר תחת הכותרת "לנצח אנגנך - שירי נתן אלתרמן ותל אביב" יתקיים בתאריך 18.11.10 בשעה 20:30 (למיטב זכרוני) בקאנטרי קלאב שבאיזור התעשיה ברעננה.
  • טיול מזמר "ממשמר הירדן לכנרת" במסגרת מתנ"ס רמות ספיר בחיפה. ההרשמה שם במתנ"ס.
  • בתחילת דצמבר יתקימו שתי הרצאות במסגרת עמותת המורים במלון "רימונים גלי כנרת" בטבריה וטיול באותה מסגרת לעמק הירדן "בעקבות נעמי שמר ורחל".  פרטים והרשמה בפרסומי "עמותת המורים".

ומשהו על האתר החדש: באתר החדש בקישור ל"מאמרים" תוכלו למצוא מאמרים ומאמרונים מהמידעונים הקודמים.  לכו לשם והעביר שעה קלה של עניין, שעשוע והפתעות. בחלק של סיפורו של שיר עוד יעודכן ויתרחב בקרוב.

מה קרה בשדה תלתן ולמה?

מה קרה בשדה תלתן ולמה?
בהופעה שערכתי השבוע בפני גמלאי אוניברסיטת חיפה, שרנו משירי נעמי שמר ואני אף הפלגתי בסיפורים אודותיה. לקראת סוף המופע נגשה אלי תמר מגדל וספרה לי על המפגש שהיה לה עם נעמי שמר לפני 57 שנים...

להמשך קריאה >>

לראות צל הרים כהרים, ממש כך...

לראות צל הרים כהרים, ממש כך...

מנגנון ניתוח התמונה במוחינו הוא משוכלל מאוד מאוד, ופותח במהלך עשרות מליוני שנות ברירה טבעית שהביאו להגברת היעילות של מערכת הראיה.  התבוננו בתמונה משמאל. מה כתוב בה? 

להמשך קריאה >>

האר

האר"י הקדוש ומרדכי שבבו - סיפור שהיה באמת

מרדכי שבבו היה סייף מצטיין ובתחילת שנות השבעים מונה למאמן הפועל צפת.  תחת שרביטו הצליחה הקבוצה מאוד והוא אף זכה בתואר "מאמן השנה".  כחלק מהפרס על זכייתו קיבל מרדכי שבבו מקום במשלחת הספורטאים לאולימפיאדת מינכן.

להמשך קריאה >>

 

את חידת המיידעון הקודם (בתמונה למעלה) פתרו אחדים וביניהם ידידי איציק, נועה, אורית ושרגא (שלושה מהם מורי דרך מצויינים). זהו אכן קטע מפסיפס המצוי בקומת הקרקע של מגדל שלום בתל אביב, מעשה ידיו של נחום גוטמן, המתאר את התפתחות העיר תל אביב מראשיתה. בקטע שהבאתי נראה ד"ר חיסין על סוסו הלבן אוחז בשמשיה כנגד קרינת השמש, והסוסה החומה הקשורה אל מגדל המים בקצה רחוב רוטשילד היא סוסתו של ראש העיר, מאיר דיזנגוף, שנמצא בישיבה... 

הידד והיאח לפותרים - יישר כוח !!!

 

והפעם, צילום שצילמתי החודש. היכן מצוי הגשרון? על יובל של איזה נחל? ומה יש מעל הגשרון?

מי מכיר שיר שקשור לכאן?

 

 תשובות נכונות יתקבלו בברכה ושולחיהם יזכו בהערכתי הכנה. 

אשמח גם לקבל מכם הצעות לחידת החודש הבא! 

מרכז תרבות ידע ופנאי | ד"ר איתי פלאות

 

 גיליון מס' 16

נובמבר 2010

 

הרשמה למידעון

ד"ר איתי פלאות - מרכז תרבות ידע ופנאי

והפעם המלצה חמה על מנהלת החשבונות שלי, שרה גולן.

 

שרה מנהלת את חשבונותי כבר למעלה מעשר שנים. במומחיות ומסירות היא מטפלת בענייני השוטפים והשנתיים. לכל סוגיה ושאלה היא מתייחסת ברצינות ונותנת מענה מיידי, מורחב, מעמיק ושימושי. בזכות עירנותה ומומחיותה כבר נמנעו ממני צרות צרורות שאני, בהיסח הדעת, כמעט וגרמתי לעצמי.

 

מנהל חשבונות הוא "איש אמון". חשוב שאוכל לסמוך עליו באופן מושלם.  כזאת היא שרה גולן, אמינה מעל ומעבר, ישרה כסרגל, קשובה ועירנית וכל זה נעשה בחיוך, נועם והרבה אהבה.

 

ממליץ בחום!!!  אין כמו שרה גולן.

חודשים ינואר ופברואר הם חודשי חורף, ולקוחותי נמנעים מלהזמין טיולים מחשש לגשם.

 

האמת היא שבארצנו השחונה גשם הוא תופעה נדירה וגשם

עז שעלול לגרום לדחיית טיול נדיר ביותר.

לאמיצים,

מבצע לחודשי החורף!

 

10% הנחה

על מחירי הטיולים בתקופה שבין 1.1.11 ועד 15.2.11 (כולל)

 

הקדימו להזמין!

טל.  052-2971119 

דוא"ל itai@plaot.com

 

Tivonet