שירה בציבור
 

 

                  
 הטעם המר של הופעה מאכזבת ישאר עוד זמן רב אחרי שהטעם המתוק של המחיר הנמוך יתפוגג....                   

מהו השימושון?

אוסף של טיפים להצלחת האירוע, תשובות לשאלות נפוצות ומסמכים לשימוש הלקוחות.

 לדפי נחיתה:

יום כיף

 

 

 

 

תקנון האתר
העברת קבצים גדולים (עד 200Mb)
הוראות להכנת מצגת לקראת אירוע
המלצות להצלחת הרצאה
עסקה הקשורה להפקת אירוע שונה מאוד מעסקאות אחרות
תכנון האירוע מבעוד מועד
הזמנת מקום לאירוע, ספקי מזון ואומנים
איכות הציוד וחשיבותו של הגיבוי
קבצים להורדה
תקנון האתר

תקנון ותנאי השימוש באתר של "מרכז תרבות ידע ופנאי - ד"ר איתי פלאות"

1.כללי:

·אתר "מרכז תרבות ידע ופנאי" מופעל על ידיד"ר איתי פלאות (להלן "האתר").

·האתר פונה לכלל ציבור הגולשים.

·התקנון נכתב בלשון זכר אך פונה לנשים ולגברים כאחד.


2.אחריות האתר למידע המוצג בו:

·המידע המוצג באתר נכתב על סמך נסיון וידע אישי ועל סמך מידע המסופק על ידי אחרים ונמצא גם במקורות אחרים.

·השימוש במידע, במסלולי הטיולים, בביקור באתרים וכל שימוש אפשרי אחר הינו על אחריותו הבלעדי של המשתמש.


3.תקשורת + זכויות יוצרים:

·פרטי התקשרות: ד"ר איתי פלאות 052-2971119,  itai@plaot.com

·כל המידע המוצג באתר, כולל תמונות שייך לאתר ומוגן בזכויות יוצרים שלו. אין לעשות כל שימוש במידע ללא קבלת אישור בכתב ממערכת האתר.

גלישה נעימה

ד"ר איתי פלאות

העברת קבצים גדולים (עד 200Mb)
הוראות להכנת מצגת לקראת אירוע

    להורדת קובץ PDF של הוראות להכנת מצגת לקראת אירוע - לחץ כאן

 

לקוח יקר,

 

אני מודה לך שבחרת בי להכין את התוכנית האומנותית והתרבותית לאירוע. אני מבטיח לך כי אשקיע מכישורי ומניסיוני הרב כדי להבטיח הנאה מלאה שלך, של כלת/חתן השמחה ושל הקהל כולו. כדי להכין את האירוע בצורה יעילה ומיטבית, אבקשך למלא אחר ההוראות הבאות, שהן פרי ניסיון של עשרות אירועים שכבר ערכתי.

 

1.   מקום האירוע: יש לוודא כי במקום האירוע יש מקור חשמל. ישיבת האורחים צריכה להיות מאורגנת כך שתיווצר באחד מצידי המקום מעין "במה", מקום בו יוצב מסך (יש לוודא שיש מסך במקום) בגודל מתאים (רוחב 1.80 מ' וגובה 1.40 מ' לפחות) שיראה על ידי כל האורחים ממקומותיהם. מחיר ההופעה אינו כולל מסך, ובמידת הצורך יש להזמינו כדי שאוכל לשכור עבורכם מסך מתאים.
מימין למסך יש להכין משבצת של כ- 2
X2 מטר להתמקמות עם ציוד ההגברה. מטרים ספורים לפני המסך יש לשמור על שטח פנוי להצבת המקרן והחיווט המוביל אליו. 
באירועים המתקיימים בשעות היום, יש לוודא שניתן להחשיך מעט את האולם כדי שניתן יהיה לראות את המצגת.

2.   הכנת המצגת ומפגש מכין: לצורך הכנת המצגת יש בדרך כלל צורך בפגישה אחת בת שעה לערך. כדי שהפגישה תהיה יעילה עליך להכין מבעוד מועד את החומר להכנת המצגת.
ברוב האירועים המצגת המתארת את בעל/ת השמחה בנויה מתמונות, תעודות, פתקים, מכתבים וקטעי וידאו קצרים. יש לאסוף את החומרים לפני הפגישה ולמיין אותם ל 5-7 פרקים (כדאי לאסוף חומר לכל פרק במעטפה נפרדת – בממוצע כ- 10 תמונות לכל פרק).
המבנה של המסכת כולה הוא כזה: הצגת תמונות > ברכה > שירה בציבור > תמונות > ברכה > שירה בציבור וכן הלאה. כל המסכת (כולל המצגת, הברכות והשירה) תימשך כ- 45 דקות בין המנה העיקרית והקינוח.
תמונות: ניתן להציג כל דבר שניתן לצילום או סריקה. זה כולל פתקים, מכתבים, כתב יד, צילום של עבודות אומנות, קטעי עיתונים, תעודות הצטיינות וכדומה.
ברכה: זהו שלב בו ניתן לבקש מאדם הקשור לפרק שהוצג לשאת את דברו בברכה או סיפור קצר. יש להגביל את האנשים ללא יותר משלוש דקות!!! ניתן גם לשלב ברכות מוקלטות בוידאו מאנשים שלא הגיעו לאירוע או הופעות של ילדים בשירה, נגינה וריקוד (3 דקות!!!) וכדומה.
שירה בציבור: לאחר כל "ברכה" נבחר ביחד שיר או שניים אותו ישירו כולם כשהמילים של השיר יופיעו על המסך. את השירים ניתן לבחור על פי נושא הפרק, שירים מהתקופה בה התרחש הפרק, שיר שהמברך האחרון בחר להקדיש לבעל/ת השמחה או כל שיר אחר שיש לו קשר למה שקורה במצגת. אני אסייע במיטב יכולתי ואעמיד את היכרותי המעמיקה עם הזמר העברי לטובת בחירה מוצלחת של שירים.

3.   בניית המצגת: כשאבנה את המצגת אדאג להעביר את הגרסות הראשונות לבדיקה דרך דואר אלקטרוני או האינטרנט. המזמין יוכל לבקש שינויים והתאמות עד לקבלת גרסה שתמצא חן בעיניו. את הנחיית האירוע יעשה מישהו מהמשפחה בעזרתי.

 

אני בטוח שנוכל להכין אירוע מרגש ומהנה בעבודה משותפת.

 

בברכת בילוי נעים

 איתי פלאות

 
המלצות להצלחת הרצאה

 להורדה כקובץ PDF של המלצות להצלחת הרצאה לחץ  

 

                              

לקוח יקר                                                                                                        ,

 

הזמנת הרצאה ממבחר ההרצאות שאני מציע, ואני מבטיח לך כי כל ההרצאות, בכל הנושאים, הן מרתקות ומוגשות בצורה מקצועית, מעניינת, חווייתית, משעשעת, אינטליגנטית ותרבותית.  כל ההרצאות הוצגו במגוון רחב של אירועים ובפני סוגים שונים של קהל והתגובות תמיד חיוביות ונלהבות.

 

אבל, הצלחת הרצאה והנאת הקהל אינה תלויה רק במרצה ובהרצאה. ישנם גורמים סביבתיים שיש לקחתם בחשבון לקראת ההרצאה כדי להבטיח תנאים מיטביים לקיומה.

 

v     מסך: כל ההרצאות מלוות במצגות מרהיבות המוקרנות ממחשב באמצעות מקרן רב עוצמה. כמשטח הקרנה יכול לשמש מסך, קיר לבן או בהיר, סדין מתוח וכדומה. בכל מקרה, משטח ההקרנה חייב להיות ברוחב מינימאלי של 1.80 מ' וגובה מינימאלי של 1.40 מ'.  מסך קטן ממידות אלה יגרום לאנשים לאמץ את עיניהם ויקשה על הריכוז. על המסך להיות מוצב כך שחלקו התחתון יהיה גבוה, בערך בגובה ראשי האנשים בשורה הראשונה.
מסך אינו חלק מהציוד הכלול במחיר ההרצאה, אולם ניתן בתיאום מוקדם לשכור מסך מתאים דרכי בתוספת תשלום מינימאלית
.

v     סידור ישיבה: כדי ליצור אוירה מתאימה חשוב מאוד שכל הקהל יהיה מרוכז לפני המסך במרחק של לפחות 1.5 . מ' ממנו ניתן לסדר את הכיסאות בשורות. ומוטב להימנע מלהושיב את הקהל בזמן ההרצאה סביב שולחנות או בגושים (מצב של "אולם" ו"יציע" למשל). ישיבה על הקרקע (דשא, כריות, מזרונים) כמו גם ישיבה עמוקה בכורסאות וספות רכות לא מומלצת
.

v     אוכל ושתיה: חשוב מאוד להימנע מהגשת מזון ומשקאות בזמן ההרצאה. אם מתוכננת ארוחה או כיבוד "רציני" יש להגישו אחרי ההרצאה ולא לפניה! אכילה "כבדה" גורמת לרוב האנשים נטיה לנמנם מיד אחריה. ניתן להגיש לפני ההרצאה משקה ונישנושים.

v     רעשי רקע וסביבה: כדי להבטיח הנאה שלמה מההרצאה יש לאפשר לאנשים להתרכז. יש לדאוג לטמפרטורה מתאימה בחדר. כל רעש רקע, תנועה של אנשים, פתיחה וסגירה של דלת, טלביזיה פתוחה וכדומה יגרמו לפגיעה בכושר הריכוז של הקהל ויפגמו בהנאתו.

 

לקוח יקר, אלה המלצות להכנות ולתכנון האירוע כדי להבטיח הנאה שלמה לאורחיך. בכל שאלה או הבהרה אנא אל תהסס לפנות אלי.

 

 

בברכת בילוי נעים

איתי פלאות

עסקה הקשורה להפקת אירוע שונה מאוד מעסקאות אחרות

עיסקה הקשורה להפקת אירוע שונה מאוד מכל עיסקה אחרת שאדם עושה.  בעסקאות רגילות, במקרה של תקלה או מוצר פגום, ניתן לתקן, להחליף או לבצע שוב את העיסקה עם ספק אחר.

 

הפקת אירוע היא עיסקה חד פעמית. הזמנתם מקום, הבאתם אורחים, התלבשתם יפה, ואם יש תקלה בהפקת האירוע, הנזק הוא בלתי הפיך. מפח הנפש והאכזבה של המארגנים והאורחים לא ניתן לתיקון או החלפה.

 

לכן, לפני הפקת אירוע, חשוב להקפיד על מספר כללים:

  
תכנון האירוע מבעוד מועד

כל אירוע, ממסיבת יום הולדת בחוג המשפחה המורחבת ועד קיום חתונה עם מאות אורחים, הוא מבצע לוגיסטי לא פשוט הכולל מגוון עצום של פרטים קטנים שכל אחד מהם חיוני להצלחת האירוע. תכנון מוקדם, הגדרת הצרכים והציפיות, הקדשת מחשבה רבה לפרטי הפרטים זמן רב לפני האירוע יבטיחו שלא יחסר דבר באירוע עצמו.

 

הגדירו לעצמכם מלכתחילה את מקום האירוע, סוג ואופי הכיבוד, מספר האורחים הצפוי, וסוג הבילוי אותו אתם מתכננים לאורחים.

  
הזמנת מקום לאירוע, ספקי מזון ואומנים
בתחום האירועים, ההיצע הוא עצום, ומטבע הדברים ישנם נותני שירות מעולים שעלותם לרוב גבוהה יותר, אך גם פחות טובים שעלותם, מן הסתם נמוכה יותר. 

 

מכיוון שלאירוע שלא הצליח אין תקנה, חשוב לא להתפשר, ובהתאם לתקציב, לבחור בנותני שירות טובים עד כמה שאפשר. הבעיה היא שהטובים יותר לרוב גם עסוקים יותר, וחשוב לפנות אליהם מוקדם ככל האפשר כדי שיהיו פנויים במועד ויוכלו לשריין אותו עבורכם.

  
איכות הציוד וחשיבותו של הגיבוי

תאר לעצמך שהאירוע שתכננת התחיל, האורחים כבר באו, ולפתע משתרר שקט מוזר - איזה רכיב במערכת ההגברה כשל.    

מה תעשה?  תאמר - זה באחריות האומן שהזמנת?  אולי, אבל אין פיצוי לעוגמת הנפש על אירוע שהתקלקל.  גם אם תסרב לשלם לאמן על עבודתו הלקויה, הרי לא תערוך את האירוע שוב.

 

אמנים המופיעים באירועים מביאים איתם כמות גדולה של ציוד יקר המהווה תנאי לקיום ההופעה. בגלל מחירו הגבוה של הציוד, יש חשש כי האומן יקנה ציוד זול ופחות אמין. אולם גם אם רכש ציוד יקר איכותי ואמין, בשלב זה או אחר תיווצר תקלה במערכת, שעשויה להשבית את ההופעה כולה או לפגום בה קשות.   

 

מטבעה של המערכת שהיא בנויה כשרשרת - מיקרופונים, כלי נגינה, מכשירי דיסק והשמעת מוזיקה וכדומה המחוברים למיקסר, המחובר למגבר, המחובר לרמקולים. רבים גם עובדים עם מחשב ומקרן שאף מגבירים את מורכבות המערכת.

חשוב לזכור - ציוד המשמש להופעות גם מתקלקל בהופעות, ומטבע הדברים שציוד מורכב כזה, תהה איכותו גבוהה ככל שתהיה, מתקלקל לפעמים.

 

כדי למנוע תקלות כאלה, חשוב לודא שלאומן שהזמנת יש מערכת כפולה לגיבוי - ממש כך - שני מחשבים, שני מקרנים, שתי מערכות הגברה מושלמות, שני כלי נגינה מכל סוג וכן הלאה.

 

עלות רכישת ציוד כפול, בעיקר אם הציוד איכותי, היא גבוהה, וסביר להניח שהאומן המחזיק ציוד כפול יציע מחירים גבוהים מעט יותר מאחרים. למרות זאת, אל תוותרו על ציוד כפול לגיבוי, ראו את ההוצאה הנוספת כפוליסת ביטוח כנגד תקלות טכניות והצלחת האירוע.
  
קבצים להורדה

 

 מרכז תרבות ידע ופנאי - פרופיל עסקי

 

 מרכז תרבות ידע ופנאי - תקצירי הרצאות

 

 

 מרכז תרבות ידע ופנאי - שירה בציבור

 

 מרכז תרבות ידע ופנאי - מסלולי טיולים מזמרים

 

 מרכז תרבות ידע ופנאי - ריכוז פעילויות

 


 

 טופס הזמנת סדנא מספר הסדנאות של עמותת המורים

 

 איתי פלאות - אישור ניהול ספרים (עד 31.3.2016)

 

 איתי פלאות - פטור מניכוי מס במקור (עד 31.3.2016)

 

איתי פלאות - אישור חשבון בנק

 

איתי פלאות - דוגמת המחאה

 

 איתי פלאות - תעודת עוסק מורשה

 

רשיון מורה דרך ותעודת גמר קורס מורי דרך

 

ביטוח צד שלישי ואחריות מקצועית (בתוקף עד 31.12.2015)

 

 

הרצאות

שירה בציבור

טיולים מזמרים

 

 

מאמרים

שירה בציבור | ערב שירים עבריים | ערב שירה בציבור | ערבי שירה בציבור | ערב שירים | ערב שירה | ערב זמר עברי זמר עברי | אירוע זמר עברי | טיול מזמר | טיולים מזמרים | אוטובוס מזמר | האוטובוס המזמר  | הרצאות | הרצאההרצאה לחוגי בית  | הרצאות לחוגי בית | ערב זכרון | ערבי זכרון | ערב זיכרון | יום הולדת | ימי הולדת למבוגרים | הרצאה ליום הולדת | מדיניות פרטיות | חוגי בית | שביל ישראל

 כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור 

ד''ר איתי פלאות  | itai@plaot.com  | 04-9533736  |  052-2971119

          

Tivonet