נושאים לערבי שירה בציבור

איתי פלאות עורך ומנחה ערבי שירה בציבור וזמר עברי בליווי גיטרה ומצגת מרהיבה כבר שנים רבות בארץ ובעולם. באוירה נעימה ותרבותית מגיש איתי, מומחה בתחום הזמר העברי ומורה דרך המצוי בתולדות הארץ, את השירים בצורה אנטיליגנטית בשילוב של סיפורים וקטעי קישור מעניינים ומשעשעים. 

ניתן להזמין מופעים בנושאים שונים או בהתאמה אישית. מערכת הגברה איכותית בעוצמה מינימאלית מבטיחה אוירה נעימה ותרבותית. ניתן לצרף הרכב של נגנים ולערוך ערב המוקדש לנושא ייחודי או לבעל השמחה באירועים משפחתיים.

לאיתי היקר שלומות,

 

רציתי להודות לך בשמי ובשם חברי, עובדי החברה לפיתוח יפו העתיקה, על הערב הנפלא!
כך יצא שכולנו, ללא יוצא מן הכלל, אוהבים לשיר.

אני מקווה שנתראה בקרוב.

ברכות לבביות,

 

נעמה מאירוביץ'
מנהלת מוזיאון יפו לעתיקות


מה כל כך מיוחד במיניות האשה?

בהרצאתי "אבולוציה של מיניות ואהבה באדם" אני מספר על מיניות האדם. אבל מה כל כך מיוחד במיניות האדם? במה שונה המיניות של המין האנושי מזו של אין ספור בעלי חיים אחרים?  
 
אז הנה בינתיים מאפיין אחד של מיניות האדם:
 
האדם הוא החיה המינית ביותר בעולם, כך למשל נקבות האדם מיוחמות תמיד!!
 
כשאני אומר את המשפט הזה בהרצאה, נשים מביטות בי בכעס והגברים בחוסר אמון. אולי המילה "מיוחמות" איננה התרגום המושלם למילה האנגלית Receptable שמשמעותה "מוכנה לקבל" והכוונה היא שנקבות האדם, להבדיל ממיני בעלי חיים אחרים, מוכנות להזדווג ללא קשר לפריון.  
 
אצל (כמעט) כל בעלי החיים ההזדווגות אפשרית ומתבצעת אך ורק כאשר הנקבה מיוחמת, וזה קורה אך ורק כאשר היא מוכנה להפריה. נדיר מאוד מצב בו הנקבה מוכנה ומסכימה ליחסי מין כאשר איננה נמצאת בשלב בו היא מוכנה להפריה (אולי בדולפינים, דורבנים וקופי בונובו).
 
אצלנו, כידוע, נשים מוכנות להפריה רק בימים מאוד מסוימים במהלך המחזור החודשי. למרות זאת הן מוכנות לקיים יחסים בכל עת (עם הגבר המתאים ורק אם יבקש יפה) ללא קשר למחזור.  יותר מזה, נשים מקיימות יחסי מין גם במהלך תקופת ההריון, כאשר אין שום סיכוי שיכנסו להריון.... 
 
ידוע כי אצל (כמעט) כל בעלי החיים, הנקבה מסמנת באופן ברור את המועד בו היא מוכנה להפריה ולהזדווגות. זוהי תקופת הייחום הניכרת בהתנהגות הנקבה (מי שראה חתולה מיוחמת מבין על מה אני מדבר), הפרשת חומרי ריח פרומונים ואחרים למשיכת הזכרים, התחככות בבני המין השני ועוד. אצל נשים תקופת המוכנות להפריה מוסתרת!!! כן כן, אצל הנשים לא ניתן להבחין במועד הביוץ שהוא הזמן המתאים להפרייתה. וכל זה למה?
 

 
מכיוון שהמין, אצל האדם, לא נועד רק לצורך ההפריה. אצל האדם למגע המיני יש תפקיד נוסף חשוב מאין כמוהו להבטחת הצלחה בהעמדת צאצאים. התפקיד הנוסף הוא לגרום לאם ולאב להישאר ביחד גם לאחר ההפריה ולגדל ביחד את הילדים.  
 
כל זה מכיוון שגורי האדם מגיעים לעולם מאוד לא "מוכנים". לוקח להם שנה ויותר רק לעמוד על הרגלים, לעומת עגל שהולך כבר רבע שעה לאחר הלידה. הם מגיעים לבגרות מינית בגיל 10-12, לעומת נקבת הבבון המוכנה לרבייה כבר בגיל שלוש. וכמו שאנחנו רואים היום, הצאצאים נשארים בבית ההורים עד גיל 36-37 לפני שיוצאים לעצמאות....
 

 

לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet