מידעון יוני 2015 - מרכז תרבות ידע ופנאי - מספר 70

הכל ישוב אל המצולות

זולת הקצף הלבן 

נרות הלילה דעכו

הידידות האהבה 

הנעורים

שבאו פתע אל סופם 

(נתן יונתן)

 מידעון זה נשלח אליך מתוך כוונה טובה

אם אינך מעוניין בו, למטה נמצא קישור להסרה.  

זהו החודש האחרון ללימודים!!! הילדים כבר מריחים את החופש ובשבילי זהו החודש האחרון שילדתי הקטנה הולכת לבית הספר, אבל ברוחה היא כבר בענייני עבודה וצבא.

גם למורות זהו חודש מרגש לקראת סופה של עוד שנת לימודים ולקראת החופשה המיוחלת.  צוותי הוראה יוצאים בחודש יוני בהמוניהם לפעילויות גיבוש, אם במסגרת טיולים או התכנסויות לפעילות משותפת בבית הספר או במקום אחר.  חודש זה עמוס במיוחד לאנשים שכמוני, ואני מטייל ומרצה ושר עם מורות ומורים, מדי יום ולפעמים אף פעמיים ושלוש ביום.  ועדי מורים שעוד מחפשים פעילויות מוזמנים לפנות אלי לקבלת הצעות לטיולים מזמרים, מופעי הרצאות מזמרות והרצאות בכלל.

ומה במידעון הפעם?נפנוף במגבת והנאה מסקס

נפנוף במגבת והנאה מסקס

יהודי התחתן עם גברת צעירה, אבל לא משנה איזה ביצועים מיניים ניסה הבעל, אשתו לא חוותה אורגזמה. מאחר ואישה יהודיה כשרה זכאית להנאה מינית, הם החליטו לקבל את עצת הרב בעניין....
אנחנו נעבור - על שירי ששת הימים

אנחנו נעבור - על שירי ששת הימים

החודש לפני 48 שנים פרצה מלחמת ששת הימים.  הייתי ילד בן עשר ואני זוכר היטב את תקופת ההמתנה שמרטה את עצביהם של המבוגרים. אני זוכר היטב גם את השירים שנכתבו בתקופת ההמתנה, במלחמה עצמה ולאחריה... 
אגם נסתר ומשובב נפש

אגם נסתר ומשובב נפש

באזור רמות מנשה, לא כל כך רחוק מהכביש, ישנו מאגר מים קסום, מוקף עצי אלון וסבך ירוק של צמחיית נחלים, פנינה בשטח לפיקניק ורחצה בקיץ החם.

מבצע החודש

לקראת חודשי הקיץ (יולי אוגוסט) 10% הנחה למזמינים שתי פעילויות לחוג בית למהלך שנת תשע"ו

המלצת החודש

בדרך כלל אינני יוצא לטיולים... כלומר, כאלה שאני לא מדריך בהם. 

לפני זמן ראיתי במידעון של עמיתתי, מורת הדרך מיכל קנדל, תיאור של מסלול טיול קצר בשמורת חוף השרון עם שירי רחל שפירא ואמרתי לעצמי: "את זה אני רוצה לראות".

לפני מספר ימים קיבלתי מידעון נוסף ובור ראיתי שהטיול הזה מוצע על ידי מיכל במסגרת חודש הקריאה, ומתקיים ממש באותו יום אחר הצהרים, בזמן שאני פנוי.  נרשמתי מיד לסיור והתקשרתי אל מיכל, תאמנו לנסוע יחד והגענו אל השמורה שעל חוף קיבוץ שפיים.  לאור העובדה ששרת התרבות החדשה החליטה לא לקיים טיולים בשבת במסגרת חודש הקריאה (במימון משרד התרבות) הועבר מועד הטיול ליום ראשון אחה"צ, וזו אולי הסיבה שאל הטיול הצטרפו רק עוד שתי מטיילות חביבות.

נכנסנו יחד לשמורה מהשער הדרומי ופסענו בשביל בין שיחי הרותם ועצי האקליפטוס עם רוח ים נעימה. במספר מקומות מוצלים עצרנו ומיכל סיפרה לנו על רחל שפירא חברת קיבוץ שפיים ועל שירתה, חילקה לנו דפי שירים כך שרנו יחד בליווי הקלטת משיריה של המשוררת, כמו למשל: מה אברך, דרישת שלום, בוא בשלום, ומתוק האור בעיניים, כמו צמח בר ועוד...  שירים יפים ומיכל שמספרת את הסיפורים שמאחוריהם.  וכך, על המצוק החולי בין עצי אשל וחרוב, ופריחה יפהפיה של נרות הלילה והעדעד הכחול כשמתחתינו המיית גלי הים, פסענו בשקיעה אל עבר מגרש החניה.  

טיול קצר בשמורה יפה עם שירים וסיפורים מעניינים, מה צריך יותר מזה?

תודה למיכל ולמארגני חודש הקריאה, וכמובן גם לשרת התרבות והספורט החדשה, הגב' מירי רגב, שהעבירה את הטיול משבת ליום ראשון ואפשרה לנו לקיים אותו בחבורה כל כך אינטימית ונעימה... ובכל זאת אני חושב שצריך לאפשר לאנשים לטייל גם ביום היחידי שפנוי במהלך שבוע העבודה.


חידת החודש

פתרון חידת מאי 2015

כן, רבים זיהו את חברי. ואת המקום בו נפגשנו, ביניהם כמובן יעל קריספין, חדוה הדר, ורון חרמוני להט שאפילו שלח פתרון לחידה - כחידה:

אם יאמץ את הזכרון, חברך (שמו יעקב), יוכל לספר שהיה מהמייסדים.

ואכן, הפסל ניצב (בעצם יושב) ברחוב המייסדים בזכרון יעקב, ממש ליד בנק הפועלים.  

יעל קריספין שלחה גם קישור עם סיפורו של הפסל, ומסתבר שהוא יותר מעניין ממה שחשבתי (כרגיל):

והנה חידת יוני 2015

והפעם תמונה שלא אני צילמתי, מצאתי אותה בפייסבוק ואהבתי, צילמה אותה גל טל ואולי גם אתם תאהבו?

מה בצילום? (אני בטוח שכולכם מכירים)  היכן הוא נמצא? והאם אתם מכירים את ההסבר לגבי מיקומו? 

כל התשובות, נכונות או שגויות, יתקבלו בברכה ויזכו בהערכתי הכנה

 

הרשמה לניוזלטר | לאתר של איתי פלאות | סיפורו של שיר | יצירת קשר | חפשו אותי בפייסבוק

Tivonet