חדשות מהשטח - שלג ברמת הגולן

מכיוון שהתחלתי להציע הובלת והדרכת טיולי שטח לבעלי רכב 4X4, אביא כאן מדי פעם דיווחים על טיולים וחוויות בשטח.  והפעם - טיול רכבי שטח לרמת הגולן המושלגת, פברואר 2021.

יצאנו בסוף שבוע מושלג, עם כחמישה עשר רכבי שטח, לחוות את השלג ברמת הגולן. נאספנו בצפון עמק החולה על ידי שאר ישוב והעפלנו לרמת הגולן בנוף נהדר של גולן ירוק באוויר הנקי, עלינו לשרידי הכפרים עין פיט וזעורה ומשם מעלה מעלה לכיוון יער אודם.

את סימני השלג הראשונים פגשנו בערך בגובה של 800 מ' מעל פני הים, והכיסוי הלך והתעבה עד לכיסוי מלא של כ-10 ס"מ בגובה של 900 מ' מעל פני הים.

בגובה 1000 מ' מעל פני הים, כשאנחנו כבר בפאתי יער אודם, הגיע השלג לגובה של 20-30 ס"מ והצטבר על האדמה ועל ענפי העצים.

בקרחות יער הצטברו מרבדי שלג עמוק ופריך, ההולך בהם שוקע ברגליו עד הברכיים, האויר היה קר וברוב הזמן ערפל כבד עטף את השטח. קבוצות של רכבי שטח שוטטו בשבילי היער אבל לאורך הכבישים הצטופפו רכבים משפחתיים רבים עם משפחות שמשתעשעות בשלג העמוק שלצידי הדרך.  הכל בכבישים היה פקוק אבל באוירה נהדר.  רכבי השטח פטורים מהפקקים....

הגענו ביער לשוליה הדרומיים של הג'ובה הגדולה, בור וולקני בקוטר של כ- 150 מטר ועומק של כ-50 מטר, אבל מפאת הערפל הכבד ראינו רק את שוליו עד למרחק של 10-15 מטר.

זו היתה הזדמנות נהדרת לכל הקשישים הצעירים שביננו להשתולל בשלג, להשליך כדורי שלג, להשתולל עם הרכב על משטחי השלג וגם לעיתים, להתחפר ואף לשקוע ואפילו להזדקק לחילוץ על ידי החברים, אבל זו כלק מהחוויה.

לקראת סוף המסלול הגענו לאלרום ומשם נסענו להתארח בבית ידיד דרוזי בבוקעתה, שכיבד אותנו במשקה חם, לאבנה עיזים שהוא מיצר בעצמו ואף לקח אותנו לסיור בדיר.

החזרה היתה איטית מאוד בגלל הערפל בכביש, אבל הטיול כולו היה חוויה שלא תשכח במהרה.סיכום מראות וחוויות מהטיול ברטון שמימין

 

 

עוד סיפורי שירים בדף "סיפורו של שיר"

שפע נושאים לשירה בציבור, הרצאות מזומרות וטיולים מזמרים בהנחיית ד"ר איתי פלאות

כמו כן מבחר הרצאות על טבע האדם והדרכת טיולי רכבי שטח
לפרטים שלחו הודעה בצור קשר או התקשרו 052-2971119 


לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet