ערב משירי אהוד מנור -שירתו וחייו

אהוד מנור הוא הפזמונאי הפורה ביותר מבין פזמונאי הארץ. על שמו רשומים באקו"ם למעלה מאלפיים יצירות שכתב או תרגם ולהם יותר מ-7000 ביצועים.


אהוד מנור נולד בשנת 1941 במושבה בנימינה, בן שני מתוך שלושה להוריו ישראל ורחל ויינר. שירתו של אהוד מנור מושפעת מאוד מתקופת ילדותו במושבה, מאווירת המשפחה ומאירועים שחווה בילדותו.


שירתו של אהוד מנור מאופיינת באופטימיות אין קץ, גם כאשר היא עוסקת בנושאים כאובים כמו יתמותו ונפילתו של אחיו, יהודה ויינר, במלחמת ההתשה.  במופע הזמר המוקדש לחייו ושירתו של אהוד מנור, כמו בכל ערבי שירה בציבור, נשיר יחד ממיטב שיריו ובהם "הבית ליד המסילה", "בשנה הבאה", "אחי הצעיר יהודה", "חי" ואחרים ודרכם נלמד על ילדותו בבנימינה, על המרפסת הגדולה בה בילה חלק ניכר מילדותו (ראו בתמונה מימין), ועל רעייתו וילדיו.

 

נספר גם על אירועים שהתרחשו בארץ במהלך חייו המשתקפים בשיריו וגם על שיתופי הפעולה שניהל עם מיטב המלחינים והזמרים בארץ.  נספר על שיא עולמי שהחזיק אהוד מנור ועל אהבתו לארץ ולנופיה.

 

במופע, שאותו אני מכנה "הרצאה מזומרת", משולבים שירים רבים, קטעי מעבר, סיפורים על חייו של אהוד מנור ואנקדוטות שמאחורי השירים וגם קטעי וידאו נדירים של ראיונות וסרטים בהשתתפותו של אהוד מנור.אהוד מנור


משך המופע כשעה וחצי.


עוד על אהוד מנור בטיול המזמר בבנימינה - לפרטים לחצו כאן

 

 

עוד על שירים, משוררים ומקומות ומה שביניהם בטיולים מזמרים ובמסגרת הרצאות מזמרות בהגשת ד"ר איתי פלאות.

ליצירת קשר לחצו על הקישור צור קשר או חייגו 052-2971119 


 לפרטים ויצירת קשר

איתי פלאות: 052-2971119

כל הזכויות שמורות לד"ר איתי פלאות, מרכז תרבות ידע ופנאי © שירה בציבור
ד''ר איתי פלאות | itai@plaot.com | 04-9533736 | 052-2971119

Tivonet